Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (18-23 kwietnia 2017)

Policja fot: fotolia.com

CHAJĘTY

 • 23 kwietnia Funkcjonariusze KP Radzymin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Polo kierowany przez Przemysława F. W wyniku kontroli w kieszeni spodni kierującego ujawniono torebkę foliową z zawartością białego proszku (amfetamina).

JASIENICA

 • 19 kwietnia Policjanci z WRD KPP Wołomin zatrzymali Łukasza P., który w stanie nietrzeźwości 1,2 promila kierował po drodze publicznej pojazdem m-ki Ford.

JÓZEFÓW

 • 18 kwietnia Funkcjonariusze KP Radzymin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi A6 kierowany przez Michała M. lat 35. W/w posiadał 1.0 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.

KOBYŁKA

 • 17 kwietnia. Pożar drewnianego budynku mieszkalnego o powierzchni ok 75 metrów kwadratowych. W wyniku zdarzenia budynek wraz z wyposażeniem spłonął doszczętnie. Suma strat ok 100 000 zł na szkodę zgłaszającego.

MARKI

 • 21 kwietnia Policjanci KP Marki na terenie CH M-1 w Markach zatrzymali Konrada B., lat 47, jako osobę podejrzaną o usiłowanie dokonania zakupu leków psychotropowych na podstawie podrobionych recept w aptece.
 • 19 kwietnia Rafał L., policjant KRP Warszawa VI, dokonał zatrzymania Dariusz W. lat 39 który będąc w stanie nietrzeźwości 2,34 promila kierował pojazdem m-ki Audi 80.
 • 23 kwietnia Policjanci KP w Markach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki VW którym kierował Jan B. lat 56 będąc w stanie nietrzeźwości 1,6 promila. Dodatkowo, w/w. posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy Warszawa Praga.
 • (DW 631, godz. 14:44) 21 kwietnia Michał D. kierując pojazdem m-ki SKODA na drodze publicznej wymusił pierwszeństwo przejazdu motorowerowi m-ki PIAGGIO kierowanemu przez Huberta S., który z urazem prawej ręki został przewieziony do szpitala.
 • (ul. Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 13:28) 22 kwietnia Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin w Markach podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu kolizji ujawnili że Halina H. będąc pod wpływem alkoholu 1,06 promila, jechała po drodze publicznej samochodem marki Saab przy czym spowodowała kolizję z udziałem pojazdów marki VW Golf, KIA Venga i Citroen. Zatrzymano prawo jazdy kat. B. Postępowanie prowadzi KP Marki.

MIĄSE

 • 19 kwietnia Policjanci z WRD KPP Wołomin zatrzymali Kazimierza Ś., który w stanie nietrzeźwości 1,8 promila kierował po drodze publicznej motorowerem m-ki ZIPP.

MYSZADŁA

 • 21 kwietnia Policjanci KP Jadów w trakcie pełnienia służby zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan którym kierował Krzysztof G. lat 33 w stanie nietrzeźwości 2,0 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

RADZYMIN

 • 20 kwietnia sprawcy poprzez wyważenie drzwi balkonowych dokonali kradzieży laptopa Lenovo, pieniędzy w kwocie 1 800 zł oraz kluczyków zapasowych samochodowych od pojazdu Ford Focus. Wartość strat na szkodę zgłaszającego wyniosła 4 300 zł.

SZEWNICA

 • 18 kwietnia Funkcjonariusze KP Jadów w związku z uzyskaną informacją podczas przeszukania w pomieszczeniu mieszkalnym zajmowanym przez Krzysztofa S., ujawnili 17 drzewek konopi indyjskiej o wysokości od 0,75 do 1,15 cm.

STARY KRASZEW

 • W dniu 20 kwietnia o godz. 09.59 CPR przekazało zgłoszenie o odnalezieniu w rozlewisku rzeki Rządza samochodu osobowego znajdującego się pod wodą. Przybyli na miejsce funkcjonariusze KP Tłuszcz potwierdzili powyższy fakt i wezwali na miejsce Straż Pożarną, która przy udziale płetwonurków wydobyła samochód z rozlewiska rzeki. Po wydobyciu pojazdu m-ki Nissan Sunny w jego wnętrzu ujawniono zwłoki zaginionej Katarzyny B. lat 31. Zaginięcie wymienionej nastąpiło w dniu 14.04.2017r. około godz. 23.00 kiedy to wymieniona według informacji otrzymanych od rodziny opuściła miejsce pracy w Wołominie i miała się udać w/w pojazdem do miejsca zamieszkania. Przybyła na miejsce ekipa Operacyjno-Dochodzeniowa, KPP Wołomin oraz załoga WRD KPP Wołomin w trakcie podjętych dalszych czynności ustaliła, że kierująca samochodem Nissan Sunny straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu, a następnie wjechała do rozlewiska rzeki Rządza. Na miejscu dokonano okazania wydobytego ciała, które zostało rozpoznane przez rodzinę. Po wykonaniu czynności ciało skierowano na sekcję zwłok, pojazd zabezpieczono do dalszych badań. Czynności nadzorował Prokurator Rejonowy. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

TŁUSZCZ

 • 19 kwietnia sprawca za pomocą nieznanego narzędzia dokonał wyłamania okna balkonowego domu jednorodzinnego, gdzie z wnętrza w celu przywłaszczenia dokonał zaboru złotej biżuterii o wartości 6 000 zł, pieniędzy w kwocie 10 000 zł oraz 3 500 dolarów. Łączna wartość strat wyniosła 30 000 zł.
 • 18 kwietnia nieznany sprawca po uprzednim odcięciu przewodów zasilających i chłodniczych dokonał kradzieży agregatu chłodniczego zamontowanego na zewnętrznej bocznej ścianie sklepu. Straty na szkodę zgłaszającego 4 500.

ZĄBKI

 • 19 kwietnia Funkcjonariusze KP Ząbki dokonali zatrzymania ujętego w rejonie sklepu w Ząbkach Karola S. lat 41, który w dniu tego samego dnia dokonał kradzieży baneru reklamowego (aluminiowego) o wstępnej wartości 600 zł.
 • 21 kwietnia. Kradzież pojazdu marki Lexus CT200H rok produkcji 2013, koloru czarnego, wartości 90 000 zł.
 • 21 kwietnia Policjanci KP w Ząbkach podczas wykonywania czynności służbowych w mieszaniu w Ząbkach, zatrzymali Dagmarę Ś., podejrzewaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

ZIELONKA

 • 19 kwietnia z terenu budowy w Zielonce n/n osoba po wcześniejszym wyłamaniu drzwi do kontenera blaszanego dokonała kradzieży wciągarki m-ki PREME model PRIMA 300 oraz agregatu prądotwórczego bdb. Wartość strat zgłaszający ocenia na 7 500 zł.
 • 21 kwietnia Policjanci ZPI KP Zielonka zatrzymali Annę B. lat 31, która w Komisariacie Policji w Zielonce znieważyła w trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusza Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zielonce, ponadto odmówiła podania danych personalnych.

Opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin