Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (2-8 października 2017)

Policja fot: fotolia.com

Bilans ubiegłego tygodnia to 14 kradzieży, 8 nietrzeźwych kierowców oraz 5 wypadków w tym jeden śmiertelny.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

CIEMNE

 • 2 października technik robót drogowych zawiadomił, że sprawca z terenu budowy obwodnicy Marek dokonał kradzieży zagęszczarki marki BELLE. Straty poniesione w wyniku kradzieży to 3000 zł.

DĘBE DUŻE

 • 6 października sprawca po uprzednim przedostaniu się na ogrodzoną posesję dokonał obcięcia kłódki zabezpieczającej drzwi do budynku gospodarczego z którego wnętrza dokonał kradzieży roweru typu damka koloru czarno-beżowego koła rozmiar 28. Suma strat 500 zł.

KOBYŁKA

 • 8 października Edward G. (lat 62) kierujący pojazdem Citroen C5 jechał po drodze publicznej (ul. Jana Pawła II) w stanie nietrzeźwości gdzie badanie wykazało – 2,0 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w/w nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu powodując kolizję z pojazdem Volkswagen Golf.
 • 2 październik, ul. Zagańczyka, godz. 16:22. Mariusz S. lat 36, kierując motocyklem Honda CBR wykonując manewr wyprzedzania pojazdu Ford Mondeo, którym kierował Konrad Z. lat 23, zauważył, że pojazd wykonuje manewr skrętu w lewo w wyniku czego w celu uniknięcia zderzenia przewrócił motocykl. Kierujących przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał złamania lewego barku. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

MARKI

 • 7 października sprawca dokonał włamania do domu a następnie dokonał kradzieży dwóch męskich zegarków i biżuterii.
 • 8 października Funkcjonariusze KP Marki zatrzymali na gorącym uczynku Sebastiana K. lat 18 oraz Piotra K. lat 21 jako osoby podejrzane, które działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim przecięciu kłódki zabezpieczającej drzwi, dokonali włamania do kontenera z elektronarzędziami stojącego na terenie budowy DK 8 w Markach.
 • 4 października Policjanci w trakcie interwencji dokonali zatrzymania obywatela Gruzji, który dokonał kradzieży mienia w sklepie na kwotę 1245 zł.
 • 2 październik. Kradzież samochodu m-ki Mitsubishi Outlander, koloru niebieskiego, rok produkcji 2017, który był zaparkowany na podwórku posesji zamykanej na bramę elektryczną sterowaną pilotem. Suma strat 124 500 zł.
 • 7 październik. Kradzież samochodu marki Audi A6, koloru szarego, rok prod. 2007, zaparkowanego na ulicy przed posesją. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 20 000 zł.
 • 8 października Policjanci zatrzymali Agnieszkę Z. lat 27, która na drodze publicznej kierowała samochodem osobowym m-ki BMW w stanie nietrzeźwym – 0,88 promila.

NOWINKI

 • 7 października Policjanci w trakcie pełnienia służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki VW Transporter Mirosławę K. lat 36, którą poddano badaniu 1,04 promila.

RADZYMIN

 • 7 października, ul. POW, godz. 16:53. Ewa C., wyjeżdżając na ulicę z posesji samochodem m-ki RENAULT, potrąciła idące chodnikiem piesze Małgorzatę G., która nie odniosła obrażeń oraz Krystynę D., która z urazem prawej nogi została przewieziona do szpitala.

SZEWNICA

 • 7 października sprawca z gołębnika znajdującego się na posesji dokonał kradzieży łącznie 46 sztuk gołębi. Wartość wszystkich gołębi to 25 000 zł.

STRACHÓWKA

 • 4 października z pomieszczenia gospodarczego dokonano kradzieży krowy. Wartość strat 4 000 zł.

WOŁOMIN

 • 1 października sprawca z klatki schodowej dokonał kradzieży przypiętego zapięciem do grzejnika roweru m-ki SAVENO typ EVETEST 19 koloru czarnego z zielonymi napisami. Suma strat ok 1400 zł.
 • 3 października sprawca dokonał kradzieży 2 sztuk pulpitów sterowniczych z elektrycznych podnośników nożycowych z ogrodzonego, strzeżonego terenu budowy obiektu handlowego. Straty 9000 zł.
 • 6 październik. Kradzież pojazdu m-ki Mazda 6, kol. czerwony, rok 2014. Straty 80 000 zł.
 • 7 października Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że kierujący po drodze publicznej samochodem m-ki Volkswagen Golf Paweł Ł. lat 30, znajduje się w stanie nietrzeźwości (2,7 promila).
 • 7 październik, ul. 1 Maja, godz. 05:30. Radosław W. lat 27 kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki CITROEN C4 potrącił przechodzącego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym Kazimierza K. lat 86. Pieszy po przewiezieniu do szpitala zmarł. Kierujący pojazdem trzeźwy, pobrano mu do badania krew. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

WÓJTY

 • 8 październik, godz. 11:06. Na drodze krajowej nr 50 na wysokości miejscowości Wójty jadący w kierunku do Łochowa kierujący pojazdem m-ki SEAT Toledo Marcin S., skręcając w prawo na Jadów zajechał drogę jadącemu do Mińska Mazowieckiego kierującemu motocyklem m-ki HONDA Józefowi K. z pasażerem Niną K. lat 55. Motocyklista uderzył w tył pojazdu Seat a następnie odbił się od w/w pojazdu i uderzył w jadący w kierunku Łochowa pojazd ciężarowy m-ki DAF z naczepą typu cysterna. Pasażerka motocykla z obrażeniami ciała została zabrana przez Pogotowie Lotnicze do szpitala.

ZĄBKI

 • 4 października. Kradzież z włamaniem do sklepu przez nieznanego sprawcę, który nieustalonym narzędziem wyważył okno prowadzące do wnętrza a następnie zabrał w celu przywłaszczenia jedno opakowanie kartonowe z zawartością papierosów różnych marek. Suma strat wyniosła 7000zł na szkodę zgłaszającego.
 • 6 października. Kradzież drabiny segmentowej o wartości 650 zł i uszkodzenie dwóch okien na terenie budowy przez n/n sprawców. Suma strat na szkodę zgłaszającego wynosi 1000 zł.
 • Funkcjonariusze zatrzymali Jerzego R. lat 54, jako osobę podejrzaną o kierowanie samochodem marki OPEL po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 3,0 promile.
 • 8 październik, ul Warszawska, godz. 09:37. Hanna S. lat 54, kierując samochodem m-ki Citroen Berlingo jadąc od Zielonki na prostym odcinku jezdni potraciła pieszą Grażynę T. lat 54, przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych z lewej na prawą stronę. W wyniku zdarzenia piesza została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono obrażenia prawej dolnej kończyny.

ZIELONKA

 • 2 października Dzielnicowi KP Zielonka zatrzymali Tomasza D. lat 45, który kierował samochodem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości 1,6 promila.
 • 7 października Policjanci w wyniku pozyskanej informacji zatrzymali na drodze publicznej do kontroli pojazd m-ki Mercedes Vito, którego kierowca Marcin K. lat 32, okazał się być w stanie nietrzeźwości – 3,08 promila.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin