Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (27-31 marca 2017)

1794
Komenda Stołeczna Policji, fot: fotolia.com

HELENÓW

 • 27 marca Policjanci WRD KPP Wołomin na ulicy zatrzymali Piotra S. lat 27, który kierował po drodze publicznej pojazdem m-ki VW Transporter, będąc w stanie nietrzeźwości – 1,4 promila.

 
KOBYŁKA

 • 29 marca sprawca z pomieszczenia gospodarczego przy budynku mieszkalnym stojącym na terenie ogrodzonego osiedla mieszkaniowego zabrał w celu przywłaszczenia elektronarzędzia w postaci młotowiertarka m-ki Tryton, wyrzynarka m-ki Tryton, szlifierka kątowa m-ki Tryton, pilarka tarczowa m-ki Neo Plus, strug elektryczny oraz narzędzia ręczne. Straty 2 800 zł.
 • 28 marca Funkcjonariusze KP Kobyłka na ulicy dokonali zatrzymania Sebastiana L. (l. 23) jako osobę podejrzewaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

 
KRAWCOWIZNA

 • 30 marca w miejscowości Krawcowizna gm. Strachówka sprawcy przy pomocy ostrego nieustalonego narzędzia poprzez wycięcie z otworów ściennych z domu w budowie dokonali kradzieży 7 sztuk drewnianych okien firmy ” STARGLASS SANCO” koloru brązowego. Straty wynoszą 15 000 zł.

MARKI

 • 29 marca sprawca po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do wnętrza salonu kosmetycznego skąd dokonał kradzieży kasetki wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 3 020 zł. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 4 000 zł.
 • 27 marca z terenu posesji w Markach, Jarosław Ch. dokonał zaboru w celu przywłaszczenia 50 arkuszy blachy ocynkowanej. Wartość strat 3 000 zł na szkodę zgłaszającej. Postępowanie prowadzi KP w Markach.
 • 27 marca sprawca, po uprzednim przecięciu linki zabezpieczającej, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia roweru m-ki KROSS. Wartość strat 1 000 zł.
 • 28 marca sprawcy z garażu podziemnego pod blokiem dokonali kradzieży czterech kół składających się z felg aluminiowych firmy RIAL i opon firmy CONTINENTAL o rozmiarze 15 cali. Suma strat 1 000 zł.
 • 29 marca sprawca, z klatki schodowej na piętrze budynku, po uprzednim przecięciu linki zabezpieczającej dokonał kradzieży roweru marki FELT nr ramy o wartości 700 zł.
 • 30 marca na terenie warsztatu samochodowego w Markach, nieznany sprawca z otwartej kasetki, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 2 000 zł.
 • 30 marca w Markach na drodze wojewódzkiej 631, w pobliżu budowy trasy S8, nieznani sprawcy, pod pretekstem pomocy przy wypchnięciu pojazdu z pobocza, na którym utknął pokrzywdzony, zaczepili linkę do pojazdu zgłaszającego marki Skoda Fabia kol. srebrny metalik, rok produkcji 2008, z kluczykiem wewnątrz, po czym odjechali. Wartość strat zgłaszający oszacował na kwotę 15 000 zł.
 • 30 marca. Kradzież pojazdu marki Citroen Berlingo, koloru białego, rok prod. 2013. Wartość strat wynosi 14 000 zł.
 • 28 marca policjanci KP Marki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Daewoo, którym kierowała Karolina M. lat 23 będąc w stanie nietrzeźwości – 0,5 promila.
 • 29 marca Policjanci WP KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki VW Golf, którym kierował Kamil S. lat 21 będąc w stanie nietrzeźwości – 1,14 promila.
 • 29 marca Policjanci KP Marki realizując uzyskaną informację w miejscu zamieszkania zatrzymali Ewę K., która posiadała środek odurzający w postaci marihuany o wadze około 11 gramów.

RADZYMIN

 • 27 marca w autobusie 738 z Warszawy do Radzymina sprawca dokonał kradzieży torby podróżnej, która znajdowała się pomiędzy siedzeniami. Wewnątrz znajdowały się rzeczy osobiste, dokumenty w tym dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze banku spółdzielczego bdb. Wartość strat na szkodę zgłaszającej wyniosła ok. 700 zł.
 • 27 marca w Radzyminie n/n kobieta wykorzystując nieuwagę pracowników apteki dokonała kradzieży leków. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 568 zł. W wyniku poczynionych ustaleń policjanci KP w Radzyminie w sklepie spożywczym zatrzymali Ilonę N. lat 36, która dokonała przedmiotowej kradzieży. Postępowanie w sprawie prowadzić będzie KP w Radzyminie.
 • 29 marca. Kradzież pojazdu marki FS Lublin 3 skrzynia z plandeką (plandeka zdjęta), koloru czerwonego, 2002 rok produkcji. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 6 000 zł.
 • 29 marca. Kradzież pojazdu marki Toyota Rav 4, hatchback, koloru czarnego, rok produkcji 2015, silnik benzynowy. Ponadto w pojeździe znajdowały się dwa foteliki dziecięce. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 100 725 zł.
 • 29 marca. Kradzież pojazdu marki BMW 328, sedan, koloru niebieskiego, rok produkcji 2012, silnik benzynowy. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 80 000 zł.
 • 24 marca godz. 19:00, RADZYMIN, ul. JANA PAWŁA II
  Anna G. powiadomiła że w Radzyminie w momencie gdy jej córka lat 15 znajdowała się na przejściu dla pieszych w okolicy sklepu została potrącona przez pojazd marki TOYOTA COROLLA o numerze rej. WWL. Kierowcą pojazdu był Krzysztof M. zam. Radzymin. W wyniku zdarzenia w/w doznała wstrząśnienia mózgu, przebywała w szpitalu na obserwacji przez 4 dni. Postępowanie w sprawie prowadzić będzie WDŚ KPP w Wołominie

SŁUPNO

 • 30 marca sprawcy po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dostali się do wnętrza kontenerów budowlanych skąd dokonali kradzieży elektronarzędzi bdb. Wartość strat 15 000 zł.

WOŁOMIN

 • 29 marca Policjanci WP KPP Wołomin w Wołominie w sklepie spożywczym dokonali zatrzymania 38-latka jako sprawcę kradzieży artykułów spożywczych, które schował w torbie. Suma strat 539 zł.
 • 27 marca. Kradzież samochodu osobowego marki Hyundai I20 koloru srebrnego, rok prod. 2015 z charakterystycznymi napisami „L NAUKA JAZDY”, który stał zaparkowany na niestrzeżonym parkingu w Wołominie, gdzie łączna suma strat wyniosła ok. 30 000 zł.

ZĄBKI

 • 1 kwietnia, godzina 00:00. Funkcjonariusze KP Ząbki podjęli interwencję w domu jednorodzinnym, gdzie doszło do awantury pomiędzy domownikami, kobietą lat 33 oraz jej partnerem lat 42. W trakcie czynności ustalono, że w domu znajdują się również małoletnie dzieci – siostry w wieku 13 miesięcy. Matka dziewczynek oraz jej partner znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Kobieta oświadczyła, że partner znęca się nad nią fizycznie i psychicznie od 2015 roku, jednakże szczegółów nie ustalono z powodu upojenia alkoholowego. Zgłaszająca posiadała obrażenia ciała m.in. w postaci zasinień. Mężczyzna został zatrzymany, kobieta doprowadzona do KP Ząbki wraz córkami. Na miejscu przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu: mężczyzna 1,6 promila natomiast kobieta 2,2 promila. Do KP Ząbki wezwano Pogotowie Ratunkowe, którego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu małoletnich dziewczynek do Szpitala Dziecięcego w asyście f-sza KP Ząbki. Po przeprowadzonych badaniach w szpitalu, dziewczynki zostały przekazane za pokwitowaniem, pod opiekę rodzinie interwencyjnej i przewiezione do miejsca tymczasowego zamieszkania.
 • 29 marca F-sze WWP KSP w wyniku kontroli drogowej na ulicy zatrzymali samochód osobowy marki HONDA, którego kierującym był Marcin B. W wyniku dalszych czynności u pasażera Karola A. lat 24 ujawniono torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego- marihuana.

ZIELONKA

 • 27 marca funkcjonariusze WRD KPP Wołomin w trakcie interwencji zleconej (kolizja drogowa) ujawnili nietrzeźwego kierowcę Michała P. lat 31, który kierował samochodem m-ki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

opracował; asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze