Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (30 październik – 5 listopad 2017)

3890
Policja fot: fotolia.com

4 wypadki, w których zginęła 1 osoba a 3 zostały ranne, 11 kradzieży oraz 5 nietrzeźwych kierowców to podsumowanie zdarzeń z ostatniego tygodnia w powiecie wołomińskim.

 

EMILIANÓW

 • 30 października Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen C3 kierowany przez Krzysztofa P. lat 50. Ww. posiadał 0,8 promila alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu.

ŁĄKI

 • 3 listopad. Kradzież samochodu m-ki Nissan Qashqai koloru białego, rok prod. 2015. Wartość pojazdu oceniona została na sumę ok. 85 000 zł.

KOBYŁKA

 • 1 listopada sprawca dokonał uszkodzenia rolety antywłamaniowej w drzwiach wejściowych do placówki handlowej a następnie wybił w nich szybę. Po dostaniu się do środka dokonał kradzieży pieniędzy znajdujących się w kasetce w kwocie 1700 zł. Suma strat 6000 zł.
 • 2 listopada Wojciech K. powiadomił, że n/n sprawca dokonał uszkodzenia kłódki a następnie dostał się do piwnicy skąd dokonał kradzieży dwóch par nart firmy ATOMIC z kijkami i wiązaniami, dwóch sztuk rakiet do squasha, czterech rakiet do tenisa, sokowirówki marki PRADOM, tunera kina domowego marki PHILIPS, stołu do piły tarczowej CELMA, urządzenia do płukania odbitek fotograficznych oraz akcesorii fotograficznych, czasopism, komputera stacjonarnego, kierownicy do gier firmy MICROSOFT, dwóch szafek łazienkowych oraz stołka monterskiego. Suma strat 15 000zł.

MARKI

 • 2 listopada mieszkanka Marek powiadomiła, że 2 października, w nieustalonym miejscu, nieznany sprawca, w nieustalony sposób, usiłował dokonać za pośrednictwem należącego do niej konta bankowego 11 transakcji bankowych na łączną kwotę 950 zł, jednak z uwagi na zabezpieczenie środków przez bank czynu nie dokonał. Postępowanie prowadzi WPGiK KPP Wołomin.
 • 5 listopada Policjanci w sklepie dokonali zatrzymania ob. Białorusi, który dokonał kradzieży artykułów elektronicznych i odzieżowych. Łączna wartość strat wynosi 729,45 zł.
 • 1 listopada z terenu osiedla zamkniętego, skradziono pojazd m-ki Toyota Camry, rok prod. 2010, kolor grafitowy. Wartość strat 60 000 zł.
 • 3 listopad. Kradzież samochodu marki Mitsubishi ASX rok produkcji 2015, koloru białego. Wartość strat 70 000 zł.
 • 3 listopada z terenu parkingu n/n sprawca po przecięciu linki zabezpieczającej dokonał kradzieży roweru marki MERIDA model MAATTS 10 V. Wartość strat 1000 zł.

SŁUPNO

 • 3 listopada Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Artura W., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,8 promila kierował pojazdem marki BMW po drodze publicznej.

TŁUSZCZ

 • 3 listopada n/n sprawca z terenu posesji dokonał kradzieży motoroweru m-ki MALATTI rok prod. 2007, koloru czarnego o wartości 200 zł.
 • 2 listopad, godz. 08:40, ul. Sieroszewskiego. Maciej W. lat 30, kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki Skoda Fabia, potrącił Kamila P. lat 10, który kierując rowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu. Małoletni doznał ogólnych potłuczeń ciała i przewieziony został do szpitala. Kierujący pojazdem trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

WOŁOMIN

 • 1 listopada sprawca po uprzednim wejściu na teren ogrodzonej posesji wyłamał drzwi balkonowe w budynku jednorodzinnym a następnie po wejściu do domu splądrował pomieszczenia mieszkalne w poszukiwaniu cennych przedmiotów, po czym oddalił się w nn kierunku. Z wnętrza budynku nic nie zginęło. Suma strat ok 400 zł.
 • 5 listopada Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ob. Ukrainy lat. 29, który kierował samochodem osobowym m-ki VW Transporter po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości (2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).
 • 1 listopada Policjanci dokonali zatrzymania 15-latka jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany oraz substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.
 • 5 listopad, godz. 19:16, ul. 1-Maja. Kierujący pojazdem m-ki VOLVO V40 Przemysław P. lat 39, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego pieszego Łukasza P. W wyniku zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała w postaci urazu głowy oraz ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do ZOZ Wołomin. Kierujący pojazdem trzeźwy a od pieszego pobrano krew do badań. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZAGOŚCINIEC

 • 5  listopad, godz. 10:47. W miejscowości Zagościniec n/n mężczyzna wjechał rowerem przy zamkniętych rogatkach na przejazd kolejowy wprost pod jadący pociąg pośpieszny ponosząc śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie ciało przekazano do ZMS. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZĄBKI

 • 4 listopada Funkcjonariusze sporządzili dokumentację dotyczącą kolizji drogowej z udziałem Agnieszki W. kierującej pojazdem marki TOYOTA YARIS oraz kierującej Magdy S., kierującej pojazdem marki HONDA CIVIC, która będąc w stanie nietrzeźwości nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w prawidłowo poruszający się pojazd marki Toyota. Kierująca Magda S. zbiegła z miejsca zdarzenia. W trakcie czynności f-sze w wyniku kontroli w miejscu zamieszkania zastali kierującą Magdę S. Poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2,2 promila.
 • 4 listopada pracownica stacji paliwowej w Ząbkach dokonała ujęcia sprawcy kradzieży paliwa za kwotę 285 zł. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili, że zatrzymany Daniel Z. poruszał się pojazdem m-ki Mercedes, na którym znajdowały się tablice poszukiwane przez KP Targówek. Ponadto Daniel Z. kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień do kierowania i w stanie nietrzeźwości, wyniki badania 0,6 promila.
 • 5 listopada Funkcjonariusze w wyniku kontroli drogowej zatrzymali samochód osobowy marki FORD MONDEO, którego kierującym był Michał T. lat 20. W wyniku dalszych czynności u kierującego ujawniono biały proszek zawinięty aluminiową folię spożywczą. Michał T. został zatrzymany i doprowadzony do KP Ząbki. Wykonano test z wynikiem pozytywnym – mefedron.
 • 4 listopad, godz. 11:32, ul. Orla. Kierująca pojazdem m-ki Opel Astra Elwira Ż. lat 46, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą prawidłowo pieszą Jadwigę Z. lat. 69 nie ustępując jej pierwszeństwa, w wyniku czego piesza odniosła obrażenia ciała w postaci urazu biodra. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZIELONKA

 • 3 listopada sprawca dokonał kradzieży roweru Kross kolor czarny z zielonymi elementami. Rower stał przy wejściu do SP nr 4. Straty 1399 zł.

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze