Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (30 sierpnia – 6 września)

Policja fot: fotolia.com

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie podsumowała przestępstwa, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu wołomińskiego. Od 30 sierpnia do 6 września odnotowano 26 kradzieży.

 

CZARNA

 • 4 września nieznany sprawca dokonał wyważenia okna w budynku mieszkalnym, gdzie następnie skradł pieniądze w kwocie ok. 600 zł oraz złotą biżuterię o wartości ok. 5000 zł. Łączna suma strat to ok 5600 zł.

MAJDAN

 • 2 września nieznani sprawcy dokonali włamania do sklepu poprzez wyważenie zamka w oknie lufcika szyby frontowej, a następnie ukradli wyroby tytoniowe w ilości 17 kartonów różnych marek papierosów oraz około 40 zapalniczek o łącznej wartości ok 2900zł.

MARKI

 • 30 sierpnia nieznany sprawca dostał się do wnętrza samochodu, który był zaparkowany na parkingu niestrzeżonym, a następnie z wnętrza dokonał kradzieży radioodtwarzacza oraz uszkodził poprzez wgniecenie przednią część klapy silnika. Suma strat 690 złotych.
 • 31 sierpnia. W nocy nieznani sprawcy, po uprzednim przecięciu kłódek zabezpieczających drzwi, dostali się do kontenerów budowlanych, skąd zabrali różnego rodzaju elektronarzędzia budowlane.
 • 30 sierpnia na stacji paliw nieznana osoba wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego dokonała kradzieży portfela z zawartością dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego wraz z polisą, książeczką wojskową i pieniędzmi w kwocie 1800 zł.
 • W dniu 4 września w godz. 16:30-19:00 na terenie Centrum Handlowego nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę kobiety dokonał kradzieży telefonu komórkowego wraz z kartą SIM. Wartość strat 600 zł.
 • W okresie od 4 września, godz. 20:00 do 5 września, godz. 02:30 na terenie budowy nieznany sprawca po uprzednim przecięciu zamka i podważeniu drzwi wejściowych dokonał włamania do dwóch kontenerów budowlanych. Następnie dokonał kradzieży elektronarzędzi: 4 szlifierek, młota udarowego, niwelatora oraz kluczyka do samochodu, po czym po otworzeniu tym kluczykiem dokonał kradzieży samochodu rok produkcji 2003, koloru srebrnego o wartości 15000 zł. Łączna wartość strat 20 500 zł.

MICHAŁÓW

 • 30 sierpnia nieznany sprawca dokonał włamania do domu poprzez zbicie szyby i wyłamanie drzwi balkonowych. Straty wynikające z uszkodzeń to 5000 zł. Po wejściu do domu skradł 3 szkatułki z biżuterią ozdobną – artystyczną o wartości 1000 zł. Łączne straty 6 tys zł.

KOBYŁKA

 • 31 sierpnia nieznany sprawca wykorzystując uchylone szyby w zaparkowanym na terenie stacji paliw samochodzie zabrał w celu przywłaszczenia saszetkę zawierającą dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu, legitymację emeryta, kartę bankomatową, klucze od sejfu oraz pieniądze w kwocie 170 zł.
 • 4 września mieszkaniec Kobyłki zawiadomił, że z wnętrza lokalu mieszkalnego nieznany sprawca wykorzystując sen i nieuwagę pokrzywdzonego dokonał kradzieży telewizora o wartości 600 zł oraz telefonu komórkowego wraz z kartą SIM o wartości 100 zł. Łączna wartość 700 zł.
 • 5 września z ogrodzonego terenu budowy nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pracownika ochrony dokonał kradzieży spalinowej pompy do wody o wartości 5000 zł.
 • 5 września nieznany sprawca, po pokonaniu zamków fabrycznych, stacyjki i alarmu dokonał kradzieży pojazdu kol. czarnego, rok prod. 2015, zaparkowanego na posesji. W pojeździe znajdowały się 3 mierniki do mierzenia wilgotności drewna. Wartość strat 95 000 zł.

NOWE ZAŁUBICE

 • 4 września nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do garażu znajdującego się na działce letniskowej. Sprawcy do środka dostali się po uprzednim zdjęciu z zawiasów drzwi wejściowych, a następnie skradli 2 rowery górskie oraz szlifierkę kątową. Łączna wartość strat to 2800 zł.

RADZYMIN

 • 31 sierpnia nieznani sprawcy z ciągnika siodłowego zaparkowanego na ulicy dokonali kradzieży jednej tablicy rejestracyjnej. Ponadto sprawcy z naczepy skradli jedną tablicę rejestracyjną. Wartość strat około 160 zł.

SŁUPNO

 • 1 września nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do kontenera znajdującego się na terenie firmy poprzez przecięcie kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe. Ze środka sprawcy skradli niwelator laserowy, młot udarowy, piłę do cięcia cegieł, szlifierkę kątową i skoczek. Łączna wartość strat około 22 500 zł.

WOŁOMIN

 • 30 sierpnia mieszkaniec gminy Wołomin powiadomił, że na pasażu nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru o wartości 700 zł.
 • 30 sierpnia nieznany sprawca z zaparkowanego na terenie posesji pojazdu dokonał wycięcia nieznanym narzędziem katalizatora o wartości 1600 złotych.
 • 31 sierpnia nieznany sprawca dokonał kradzieży skutera pozostawionego na niestrzeżonym parkingu pod blokiem. Straty 10500 zł. Pojazd został odnaleziony, porzucony pod blokiem w Wołominie.
 • 2 września nieznani sprawcy dokonali kradzieży roweru koloru waniliowego z kolorowymi kwiatkami wymalowanymi na ramie pozostawionego w stojaku przed blokiem mieszkalnym. Skradziony rower był zaczepiony metalową linką do stojaka rowerowego. Wartość skradzionego mienia oceniona została na sumę ok 999 zł.
 • 4 września nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru koloru czarno-zielonego z saszetką, pozostawionego bez zabezpieczenia na niezamkniętej klatce schodowej bloku wielorodzinnego. Straty 1299 zł.
 • 4 września nieznany młody mężczyzna, wykorzystując nieuwagę mieszkańca Wołomina, w przychodni lekarskiej dokonał kradzieży pozostawionej na krześle saszetki wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy, kartą emeryta ZUS, kompletem kluczy do mieszkania i pieniędzmi. Straty 100 zł.
 • 4 września nieznany sprawca dokonał odcięcia katalizatora z podwozia pojazdu pozostawionego na niestrzeżonym parkingu pod blokiem. Straty 1000 zł.

ZĄBKI

 • 30 sierpnia nieznany sprawca na terenie budowy w Ząbkach zerwał kłódki z kontenera i dokonał zaboru elektronarzędzi: spawarki, wiertarki udarowej, szlifierki kątowej, wkrętarki i lasera płaszczyznowego. Straty wynoszą 5000 zł.
 • 31 sierpnia mieszkaniec Ząbek złożył zawiadomienie, że na ulicy pozostawił samochód, zaś nieznany sprawca dokonał wybicia bocznej szyby od strony pasażera i kradzieży w postaci kamery samochodowej i miernika do mierzenia izolacji. Straty wynoszą 1500 zł.
 • W dniu 01/02 września w godzinach 23.30-04.00 nieznany sprawca dokonał kradzieży pozostawionej w barze torebki z zawartością telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 200 zł. Suma strat 2000 zł.
 • 2 września mieszkaniec Warszawy złożył zawiadomienie, że na terenie działek ogrodniczych Kolejarz w Ząbkach, z plecaka pozostawionego w domku letniskowym, nieznany sprawca dokonał zaboru mienia w postaci portfela z dokumentami (dowód osobisty, dwie karty bankomatowe, pieniądze w kwocie 3600 zł).

Opracowała: podinsp. Wioletta Zychnowska WP KPP w Wołominie