Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (6-12 listopad 2017)

Policja fot: fotolia.com

Jeden wypadek, w którym została ranna pasażerka, 14 kradzieży w tym 7 skradzionych aut, 3 pijanych kierowców oraz 2 przestępstwa narkotykowe to podsumowanie ubiegłego tygodnia w powiecie wołomińskim.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

DUCZKI

 • 10 listopada Policjanci dokonali zatrzymania Tomasza W. jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających w postaci marihuany.

LASKOWIZNA

 • 7 listopada sprawca oderwał gniazdo rygla okna w łazience domu jednorodzinnego i z jego wnętrza dokonał kradzieży złotej i srebrnej biżuterii.

LIPINKI

 • 10 listopada kradzież zaparkowanego na ulicy przed posesją otwartego pojazdu m-ki Peugeot 206 rok produkcji 2001, koloru srebrnego, wartości około 2000 złotych wraz z kluczykiem i dowodem rejestracyjnym.

LIPKA

 • 7 listopada sprawcy po uprzednim pokonaniu zamków stacji transformatora dostali się do jego wnętrza skąd zabrali w celu przywłaszczenia miedziane elementy transformatora oraz kable łączące transformator z rozdzielnią niskiego napięcia czym spowodowali straty w kwocie 35 000 zł na szkodę PGE.

KOBYŁKA

 • Sprawcy po uprzednim pokonaniu wkładki na klucz drzwi dostali się do pomieszczenia stacji transformatorowej murowanej , skąd po uprzednim zdemontowaniu transformatora, a następnie jego rozkręceniu i wylaniu ok. 170kg oleju, zabrali w celu przywłaszczenia rdzeń aluminiowy. Wartość strat: 18000zł,- na szkodę PGE.
 • 8 listopada sprawca uszkodził zamek w furtce prowadzącej na posesję i drzwi prowadzące do budynku stojącego na posesji oraz dokonał kradzieży dwóch kinkietów zamontowanych po bokach drzwi na ścianie budynku powodując straty w wysokości 900 zł.
 • 9 listopada. Kradzież pojazdu marki Citroen Berlingo rok produkcji 2015, koloru beżowego. Wartość strat 40000zł.
 • 9 listopada funkcjonariusze zatrzymali obywatela Bułgarii, który kierował po drodze publicznej sam. m-ki Audi A4 będąc w stanie nietrzeźwości 1,5 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

MARKI

 • 7 listopada sprawca wyrywając z ręki zgłaszającej, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego m-ki Samsung J7 wraz z kartą SIM. Wartość strat 1000 zł.
 • 8 listopada. Kradzież pojazdu marki Toyota Auris koloru czarnego, rok produkcji 2015. Wartość strat 70 000 zł.
 • 9 listopada. Kradzież samochodu marki Nissan Qashqai, koloru ciemno-wiśniowego, rok prod. 2012, który był zaparkowany na ulicy. Wartość strat wynosi 64 000 zł.
 • 7 listopada Policjanci wykonując czynności na miejscu kolizji drogowej, dokonali zatrzymania Pawła P. lat 27, który posiadał przy sobie worek foliowy z zawartością suszu roślinnego (marihuana).

RUDA

 • 8 listopada sprawcy z budynku mieszkalnego z regału dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie około 1300 zł.

TŁUSZCZ

 • 7 listopada Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Opel, którym kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym (2,36 promila) Dariusz O. lat 37.

TROJANY

 • 11 listopad, godz. 18:54. W miejscowości Trojany na drodze S8 Filip B. lat 26, kierując pojazdem Toyota Yaris podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem Ford Mondeo, którym kierował Karol W. lat 25. Kierującego pojazdem Toyota przebadano z wynikiem 0,00 mg/l. Pasażerka pojazdu Toyota Katarzyna Z. lat 47 została przewieziona do Szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin

TUŁ

 • 11 listopada kierujący pojazdem OPEL uderzył w słup energetyczny po czym wysiadł z pojazdu i oddalił się pieszo w kierunku Karolewa. Policjanci KP JADÓW dokonali zatrzymania w/w kierującego tj. Damiana R. lat 29. Poddano w/w kierującego badaniu na zaw. alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 2.2 promila.

WOŁOMIN

 • 10 listopad. Kradzież pojazdu m-ki Toyota HCR, kolor szary, rok prod. 2016. Straty 140 000 zł.
 • 7 listopada Sąd Rej. dla Warszawy Śródmieścia na wniosek Prokuratury Reg. w W-wie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec: Michała K. lat 33 i Piotra N. lat 36, którzy w okresie od 1 lipca 2016r. do 22 czerwca 2017r. na terenie W-wy i innych ustalonych miejscach na terenie Polski oraz na terenie Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech i Rumunii, wspólnie z innymi osobami brali udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych związanych z obrotem olejem smarowym i nieuprawnioną zmianą jego przeznaczenia, polegających na uchylaniu się od opodatkowania podatkiem akcyzowym, podatkiem od towarów i usług oraz praniu pieniędzy pochodzących z korzyści związanych z popełnianiem w/w czynów zabronionych oraz uchylanie się od opodatkowania podatkiem akcyzowym uszczuplając podatek akcyzowy wielkiej wartości w kwocie około 24 mln zł z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 6 listopada na wniosek WPG KPP Wołomin Prokurator Prokuratury Regionalnej w Warszawie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego wobec: Krystiana H. lat 27 oraz Waldemara W. l. 53 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem olejem smarownym, uszczuplenie podatku akcyzowego na około 24 mln złotych oraz wyłudzenie podatku VAT na kwotę około 16 mln złotych.

ZĄBKI

 • 7 listopada mieszkanka Ząbek złożyła zawiadomienie, że dwóch n/n sprawców, ubranych w bluzy typu jeans, będąc na wysokości pokrzywdzonej dokonali zerwania złotych kolczyków z uszu a następnie oddalili się w kierunku osiedla Wojska Polskiego w Ząbkach. Straty wynoszą 700 zł na szkodę zgłaszającej.
 • 9 listopad. Kradzież pojazdu m-ki Toyota Avensis, kombi, koloru grafitowego, rok prod. 2012, wartości około 56 000 zł, na szkodę zgłaszającej.

ZIELONKA

 • 10 listopad. Kradzież pojazdu m-ki ISUZU D-MAX, kolor czarny, rok prod. 2014. Pojazd zaparkowany był na poboczu drogi przed bramą wjazdową na posesję. Sumę strat zgłaszający oszacował na kwotę 115 000 zł.

Opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin