„Kto zgasi światło?” mołdawski stand-up z Miłoszem Szymańskim

"Kto zgasi światło?" mołdawski stand-up z Miłoszem Szymańskim

Kolejowa 11 zaprasza dziś na spotkanie z Miłoszem Szymańskim, autorem podcastu „Za rubieżą” oraz książki ” Kto zgasi światło?”, z którym porozmawiamy o Mołdawii, zapomnianym, najbiedniejszym kraju Europy.

„Mołdawii świat nie szanuje, bo jej nie zna. Z niczym mu się nie kojarzy i niczego się po niej nie spodziewa. Mołdawia tymczasem powoli znika. Każdego dnia Mołdawianie gaszą światła w swoich domach i wyjeżdżają, szukając lepszego życia.”

⏰ 11 października godzina 18:00
Wstęp wolny

O autorze:
Miłosz Szymański – urodzony w 1988 roku w Poznaniu – mechanik okrętowy, były analityk Ośrodka Studiów Wschodnich, włóczęga, historyk-amator, autor jednego z najchętniej słuchanych podcastów w Polsce

O książce:
„Ta książka jest owocem 10 lat moich podróży po Mołdawii. Zwiedzałem ją pieszo, na rowerze, autobusami, pociągami i samochodem. Spotykałem się z politykami, rolnikami, robotnikami i menadżerami. Słuchałem opowieści o polityce, historii, życiu w biedzie i na emigracji. W tej książce staram się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego Mołdawianie emigrują? Ale także czym jest państwo i po co nam ono? Czym jest tożsamość narodowa i jak się może zmieniać? Wreszcie, co czyni nas grupą, społeczeństwem, narodem?”