Lider jest jeden!

Bezapelacyjnie, Izraelski kolarz Oded Kogut jest jednym z najlepszych zawodników ścigających się w 66 edycji Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Polski.

Po trzech (z czterech) etapach zmagań posiadający „polskie korzenie” Oded, wciąż pokazuje na czym polega prawdziwe ściganie. Potrafił wygrać w Teresinie (podczas ulewnego deszczu), po morderczym finiszu (w „dusznym”) Grodzisku Mazowieckim, a ostatnio w strugach ulewy (mimo wcześniejszego upadku), jako pierwszy przekroczył linię mety Płońsku.

Wynik to o tyle wspaniały, że kolarz jako pierwszy w historii Mazowieckiego Tour-u ma realne szanse zapisać się w annałach wyścigu, jako bezapelacyjny zwycięzca czterech etapów. Co więcej, w ubiegłorocznej edycji Dookoła Mazowsza, Kogut również wygrał w Płońsku i stał przed podobną szansą na sukces, ale przed ostatnim startem zmógł go covid, a tym samym zawodnik został wycofany.

Równie doskonale w tegorocznym wyścigu spisuje się kolarz z Niemiec Luhrs Leslle z German National Team, który w każdym z trzech etapów wyścigów zajmował drugie miejsce i ustępuje w „generalce” Kogutowi, zaledwie 10 sekund.

Z dobrej strony pokazują się Polscy kolarze, zwłaszcza Ci z drużyny Voster ATS Team. W Grodzisku trzecim na mecie był Bartosz Rudyk, a dzień później w Płońsku jego kolega Damian Papierski.

Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour, posiada kategorię UCI 2.2, startują w nim polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams.

Organizatorem 66. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła jest stowarzyszenie Mazovia Team, a odbywa się on pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Przed nami ostatni z etapów Wyścig Dookoła Mazowsza, rozgrywany zostanie w Kozienicach.