Mała naklejka – duże możliwości

Mała naklejka - duże możliwości

Dziś Urząd Miasta Marki wydał pierwszą naklejkę, która daje przywileje właścicielom ekologicznych aut .

Czy można parkować za darmo w strefie płatnego parkowania? Czy można poruszać się autem osobowym po buspasie bez narażenia się na mandat? Można. Trzeba spełnić jednak dwa warunki:

– być właścicielem auta o ekologicznym napędzie: elektrycznym (EE), zasilanym wodorem (H), sprężonym gazem ziemnym (CNG) lub skroplonym gazem ziemnym (LNG) i mieć odpowiednie oznaczenie w dowodzie rejestracyjnym (pole P.3).

– nakleić specjalną nalepkę (określającą rodzaj paliwa), którą można uzyskać m.in. w mareckim urzędzie.

W środę, 7 listopada, pierwszą taką nalepkę odebrała Pani Anna, mieszkanka Marek, która jest właścicielką samochodu o napędzie elektrycznym.

Zapraszamy do ratusza innych posiadaczy ekologicznych aut. Wystarczy złożyć wniosek o wydanie nalepki (wzór wniosku poniżej do pobrania) w Kancelarii Urzędu Miasta Marki w Markach Al. Marsz J. Piłsudskiego 95 (pokój nr 13) oraz przedstawić dowód rejestracyjny samochodu do wglądu. Nalepka wydawana jest bezpłatnie w terminie do 14 dni od daty złożenia wniosku.

W przypadku zakupu pojazdu i nie przerejestrowania na nowego właściciela należy przedstawić te same dokumenty, które zabierają Państwo do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu na siebie: umowę kupna/fakturę, dowód osobisty, dowód rejestracyjny.

Zgodnie z przepisami, nalepka wydawana będzie właścicielowi pojazdu (a nie posiadaczowi). Właściciel może działać przez pełnomocnika – wówczas wymagane będzie przedstawienie pełnomocnictwa (na ogólnych zasadach Kpa i opłaty skarbowej 17 zł) .

Mała naklejka – duże możliwości