Marcovia z kompletem punktów po meczu z Promnikiem

Marcovia z kompletem punktów po meczu z Promnikiem, fot: Marcovia Marki

Podopieczni Konrada Kucharczyka zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Bugiem Wyszków i tym razem pokonali Promnik Łaskarzew 2:1. Na listę strzelców wpisali się Adrian Dulat i Przemysław Sieczko.

W pierwszej części spotkania zawodnicy z Marek nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. Mimo kilku dogodnych okazji licznik zdobytych bramek wciąż wskazywał „0”. Z trafieniem do siatki nie mieli za to problemu gracze z Łaskarzewa, którzy po błędzie Adriana Górnego wyszli w 16 minucie na prowadzenie. Cztery minuty później mogło a nawet powinno być 1:1. Niestety w bardzo dogodnej sytuacji Kacper Piekarz trafił w słupek.

Podczas przerwy padło w szatni wiele „męskich” słów, które znacząco wpłynęły na postawę Marcovii w drugiej połowie. Podopieczni Konrada Kucharczyka wzięli się do pracy i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Wiele ożywienia wniósł do gry wprowadzony w przerwie Marcin Rojek. Pomocnik gospodarzy sprawiał wiele problemów defensorom Promnika. Po przeciwległej stronie wtórował mu powracający do wysokiej formy Adrian Dulat. I to właśnie drugi z wymienionych zawodników doprowadził w 75 minucie do wyrównania.

W 79 minucie było już 2:1 dla Marcovii. Tym razem po bardzo dobrym podaniu Krzysztofa Dąbrowskiego do siatki trafił Przemysław Sieczko. W samej końcówce spotkania marecki zespół mógł podwyższyć prowadzenie, ale doskonałych okazji nie wykorzystali Jakub Trzciński i Bartosz Jakóbczyk. Ostatecznie komplet punktów i tak pozostał w Markach a Konrad Kucharczyk ze spokojem będzie mógł przygotować drużynę do kolejnego ligowego starcia, w którym Marcovia zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Mazura Karczew. To spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę 1 maja o godz. 13:00.

Marcovia Marki – Promnik Łaskarzew 2:1 (0:1)
Bramki: Adrian Dulat 75′ Przemysław Sieczko 79′
Żółte kartki: Adrian Górny, Krzysztof Dąbrowski

Skład Marcovii:
Bestry (C) – Dąbrowski, Piwowarek, Piekarz, Żmuda (83′ Kosiorek) – Dulat (88′ Dałek), M. Ochman, Górny (46′ Dalba), Kublik (46′ Rojek), Sieczko (81′ Jakóbczyk) – Czajka (60′ Trzciński)

Marcin Boczoń/Marcovia Marki