Marcovia zakończyła sezon porażką z Agape Białołęka

2164
Marcovia Marki vs Agape Białołęka

W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 Marcovia Marki uległa na wyjeździe AGAPE Białołęka 2:0. Porażka spowodowała, że podopieczni Konrada Kucharczyka spadli ostatecznie na 3 miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, ale przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się w żaden sposób na zdobywanie bramek. Problemów z umieszczeniem piłki nie miało za to AGAPE, które na przerwę schodziło prowadząc 1:0.

Drugie 45 minut gry rozpoczęło się od doskonałej okazji Marcina Rojka. Najlepszy strzelec Marcovii nie zdołał jednak pokonać bramkarza gospodarzy. Kolejne nieudane próby Michałów – Ochmana i Grykałowskiego zemściły się w 64 minucie gdy zawodnik AGAPE pokonał z rzutu karnego ofiarnie interweniującego Damiana Krasiewicza.

Ostatnie 25 gry to istna wymiana ciosów. Więcej klarownych okazji stworzyli podopieczni Rafała Szewczyka, ale i markowianie mogli pokusić się choćby o jedno celne trafienie. Marcovia kończyła mecz w „10” ponieważ w 88 minucie czerwoną kartką ukarany został Mariusz Rogalski.

Na samym finiszu marecką drużynę wyprzedził Sokół Serock, który wyższą lokatę zawdzięcza lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Teraz przed Marcovią wakacyjna przerwa, po której rozpocznie się okres przygotowawczy do kolejnego sezonu. Kończące się rozgrywki należy uznać jako porażkę. Zespół z Marek był bowiem głównym faworytem do awansu do 4 ligi. Bardzo słaba runda wiosenna spowodowała jednak, że Marcovia spędzi kolejny rok w lidze okręgowej.

Skład Marcovii:
Damian Krasiewicz – Kacper Pękała, Radosław Mędrzycki, Piotr Bielecki, Mariusz Rogalski (C) – Marcin Rojek (83′ Hubert Dałek), Michał Ochman, Michał Grykałowski, Tobiasz Strąpoć (77′ Andrzej Pietrucha), Bartłomiej Świniarski (66′ Szymon Mogielnicki) – Przemysław Sieczko

Trener: Konrad Kucharczyk
Asystent: Łukasz Rączka

Źródło: Marcin Boczoń, Marcovia Marki

Komentarze