Marcovia znowu zwycięska

Marcovia znowu zwycięska, fot: Marcovia Marki

Występująca od tego sezonu w IV lidze Marcovia Marki odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Konrada Kucharczyka pokonali Unię Warszawa 3:2 (2:0). Spotkanie, które wydawało się być pod pełną kontrolą Marcovii przyniosło niespodziewanie sporo nerwów w samej końcówce.

Gospodarze mieli przewagę od pierwszego gwizdka sędziego. Gdyby nie szwankująca dokładność Marcovia już po 15 minutach prowadziłaby 2:0. Niemoc strzelecka nie wpływała jednak negatywnie na grę zespołu z Marek. Zawodnicy Marcovii preferując ofensywny styl gry raz za razem zagrażali bramce warszawskiej Unii. W 19 minucie padła pierwsza bramka. Z lewej strony boiska dokładnym podaniem popisał się Marcin Rojek a piłkę w siatce umieścił Patryk Czajka. Kopia tej sytuacji miała miejsce w 40 minucie i wówczas Marcovia prowadziła już 2:0.

Na drugą połowę gospodarze wyszli nieco uśpieni. Rozluźnienie Marcovii starali się wykorzystać rywale, którzy coraz śmielej poczynali sobie pod bramką Mateusza Cichawy. Na szczęście Dawid Duda i spółka bardzo szybko się otrząsnęli i w 60 minucie za sprawą Bartłomieja Gołasiewicza podwyższyli wynik na 3:0. Chwilę później mogły a nawet powinny paść kolejne bramki dla Marcovii. Niestety doskonałych okazji nie wykorzystali Marcin Rojek i Bartłomiej Gołasiewicz. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 67 minucie gdy po rzucie rożnym do siatki trafił Bartosz Wolniewicz. Gdy ponownie wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy są tylko kwestią czasu kontaktową bramkę zdobyli goście. Trafienie w 90 minucie spotkania sprawiło, że w ostatnie 4 minuty gry były bardzo nerwowe. Podopieczni Konrada Kucharczyka wytrzymali jednak ciśnienie i po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z zasłużenie wywalczonego kompletu punktów. Na kolejny ligowy mecz nie trzeba będzie długo czekać. W najbliższą środę 9 września Marcovia zmierzy się bowiem w Rembertowie z Escolą Varsovia. Będzie to pojedynek starych dobrych znajomych z zeszłego sezonu w lidze okręgowej.

Marcovia Marki – Unia Warszawa 3:2 (2:0)
Bramki:
Patryk Czajka 19′ 40′
Bartłomiej Gołasiewicz 60′
żółte kartki: Lachowicz, Jurczuk, Brzeziński, Baranowski, Gołasiewicz

Skład Marcovii:
Cichawa – Żmuda (74′ Liszewski), Baranowski, Lachowicz (46′ Brzeziński), Jurczuk (84′ Jeziorek) – Rojek, Duda (C) (83′ Barzyc), Piekarz, Sieczko (61′ Durajczyk), Czajka – Gołasiewicz

Trener: Konrad Kucharczyk
Asystent: Michał Drużba
Trener bramkarzy: Mateusz Stankiewicz

Komentarze