Marecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Marecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Puszki złożone, identyfikatory przygotowane, ponad 200 wolontariuszy w pełnej gotowości!

Końcowe odliczanie rozpoczęte. 13 stycznia o godz. 12.00 zacznie się 14 marecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Zapraszamy do sali widowiskowo-sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3.

Dary do puszek WOŚP będzie można składać już 12 stycznia. Z uwagi na to, że 13 stycznia sklepy nie pracują, wolontariusze pojawią się w takich miejscach w przeddzień finału. W sobotę zbierać będą datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

– Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – czytamy w informacji WOŚP.

Niedzielny, marecki finał rozpocznie się o godzinie 12.00. Oprócz zbiórki pieniędzy, przewidziano mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie wystąpią artyści i zespoły muzyczne. Na scenie pojawią się iluzjonista, przedstawiciele sztuk walki z pokazami oraz tancerze. Gwiazdą wieczoru będzie zespół rockowy zaraZZaraz.

Będzie można wylicytować fantastyczne pamiątki i kupić wyroby mareckiego rękodzieła. Jak zwykle – będzie można też coś zjeść (nie tylko na słodko). Na spragnionych będzie czekał saturator Wodociągu Mareckiego. Zwieńczeniem finału będzie pokaz świetlny (w sali) oraz ogniowy (na zewnątrz). Jedno jest pewne – tu nie będziecie się nudzić!

źródło: marki.pl/TM