Marecki Finał WOŚP za nami

Marecki Finał WOŚP za nami, fot. MG Art Mariola Gawrom

Wielki 32. Finał WOŚP miał miejsce już prawie tydzień temu. Marki zagrały po raz 19, w tym roku także z Ząbkami. Jest to niesamowite, że prawie 250 osób tego dnia pracowało na terenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER).

146 wolontariuszy kwestowało w sobotę oraz niedzielę na terenie Marek i Ząbek, aby Sztab Marki zagrał dla Płuc po pandemii dla dzieci i dorosłych. My sami dla nas samych. Jaka to jest moc, że Marki, cała Polska i wiele krajów patrzyła w tę samą stronę. Magia! Sztab pracował wytrwale i intensywnie już od października. Dzięki temu udało się przygotować na Finał wiele atrakcji w różnych miejscach.

Pierwszym – głównym był MCER, gdzie działo się najwięcej. W budynku MCER nie zabrakło występów na scenie, licytacji, fantowni czy kiosku z sercem. Najmłodsi mogli skorzystać z warsztatów i dmuchańcy, były planszówki i oczywiście strefa gastronomiczna oraz kawiarenka. Na scenie tradycyjnie zaprezentowali się różnorodni wykonawcy zarówno z mareckich szkół i przedszkoli, klubów sportowych jak i zespoły oraz soliści czy tancerze. Na sali sportów było wiele atrakcji dla trenujących od jogi po sztuki walki, a w sali widowiskowej można było spróbować sił wokalnych podczas karaoke. Na basenie całe rodziny korzystały z wodnego toru przeszkód Wibit.

Nie zabrakło stoisk, saturatora z Wodociągu Mareckiego a Ochotnicza Straż Pożarna zapewniła pokazy pierwszej pomocy i wizytę psów. Dodatkowo od 12:00 można było pomorsować na glinkach w Zielonce, a potem ciąg dalszy morsowania odbył się na dziedzińcu MCER. W hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej 9 w ramach mareckiego Finału WOŚP odbył się turniej tenisa stołowego. Licytacje na sztabowym allegro potrwają jeszcze do 9 lutego, wtedy dopiero będziemy mogli ogłosić ostateczną zebraną kwotę.

Dzień 28 stycznia 2024 roku zamknęliśmy z kwotą 309 112,01 zł. Marki dziękujemy za Wasze wielkie serca. Kolejny raz pokazaliście moc.