Mareckie szczypiornistki idą jak burza

Mareckie szczypiornistki idą jak burza, fot: marki.pl

Ekipa młodych zawodniczek AP Marcovia Marki awansowała do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju.

Zaczęło się od kwietniowego turnieju w Mrągowie. Był to pierwszy etap centralnych rozgrywek o Puchar Polski Młodziczek. Nasza drużyna rozegrała najpierw mecz z drużyną gospodarzy – UKS Omega Mrągowo. Po dobrym spotkaniu wygrała 31:25. W kolejnym spotkaniu AP Marcovia Marki zagrała z innym zespołem z naszego powiatu – KPR ROKiS Radzymin. Po sportowej walce nasze młodziczki wygrały 32:30.

Ostatniego dnia turnieju spotkały się drużyny, które zagwarantowały sobie awans: AP Marcovia Marki oraz UKS Belator Ryjewo. Przeciwnicy okazali się silniejsi wygrywając 29:25. Nie popsuło to dobrych nastrojów, tym bardziej, że Iga Dworniczuk z naszej ekipy została królem strzelców turnieju.

Podbudowane sukcesem zawodniczki z Marek pojechały na kolejną turę rozgrywek pucharowych. Tym razem turniej rozpoczęły od porażki. Zbyt silna okazała się drużyna Energii AZS Politechniki Koszalińskiej I. Młode markowianki nie podłamały się. W sobotę wygrały z gospodarzem turnieju zespołem UKS Łukovia I Łuków 27:25. W niedzielę rozegrały mecz o wszystko z UKS Handball 28 Wrocław. Zakończył się zdecydowanym zwycięstwem (38:22) młodych szczypiornistek z Marek, trenowanych przez Małgorzatę Buksakowską, Martę Rosę-Dworniczuk oraz Stanisława Jaworskiego.

– Tym samym zagwarantowaliśmy sobie awans do 1/4 Mistrzostw Polski Młodziczek. Jesteśmy w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce – cieszą się przedstawiciele klubu. Warto dodać, że Martyna Komorska została królem strzelców zdobywając 28 bramek.

1/4 Pucharu Polski Młodziczek odbędzie się 25-27 maja w Chorzowie. Przeciwniczkami będą Akademia Handballu Ruch Chorzów, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica, GUKS Bellator Ryjewo.

źródło: marki.pl