Projekt filii szkoły podstawowej nr 2

W piątek Mareckie Inwestycje Miejskie (MIM) ogłosiły, że szukają wykonawcy dwóch obiektów oświatowych w formule „zaprojektuj i zbuduj”.  W planach jest rozbudowa przedszkola przy Dużej oraz budowa filii szkoły podstawowej.

Po pierwsze, zostanie rozbudowane przedszkole przy ul. Dużej 1A. Powstanie tam nowy budynek przedszkolny i zagospodarowany teren. Będzie mogło w nim przebywać 225 dzieci.

Po drugie, przy Okólnej powstanie filia szkoły podstawowej nr 2. Umieszczone zostaną w nim klasy I-III, aby uniknąć funkcjonowania tej placówki na trzy zmiany od września 2018 r. Dzieci, zamiast omijać plac budowy, będą uczyły się w komfortowych warunkach przy Okólnej do czasu zakończenia rozbudowy przy Szkolnej. Wówczas nowa placówka zamieni się w przedszkole.

Oba obiekty – przy Dużej i Okólnej – powstaną w technologii modułowej. Dlatego MIM zdecydowały, że poszukają jednego wykonawcy prac. Od chwili podpisania umowy będzie miał on 7 miesięcy na wykonanie projektu i zrealizowanie robót. Przy takim założeniu, nowe obiekty będą gotowe na nowy rok szkolny. Termin składania ofert w przetargu mija 5 grudnia tego roku.

Reklama

W pierwszej połowie grudnia MIM planują ogłoszenie przetargu na budowę szkoły przy Wspólnej. Wstępne ogłoszenie informacyjne ukazało się już w unijnym biuletynie. Do tej placówki, po przeprojektowaniu z gimnazjum, będzie mogło uczęszczać 1200 uczniów.

źródło: www.marki.pl

Komentarze