Marki z kolejnym dofinansowaniem

Lampa LED, fot: pixabay.com

Dobre informacje płyną z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Marki orzymały kolejne dofinansowanie z tego źródła. W ubiegłym tygodniu sejmik województwa podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla Klimatu 2022”. Marki znalazły się na tej liście.

– Nasz wniosek dotyczący wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne LEDy zyskał aprobatę władz Mazowsza, dzięki czemu otrzymamy wsparcie w postaci 100.000 złotych na modernizację 83 opraw na 12 mareckich ulicach – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla klimatu 2022” to nowy program samorządu województwa mazowieckiego. Samorządy lokalne zgłosiły w sumie 157 zadań na kwotę ponad 11,2 mln zł. Ostatecznie do realizacji radni województwa mazowieckiego wytypowali 72 inicjatywy, które otrzymają wsparcie w wysokości ponad 5,7 mln zł – czytamy na stronie mazovia.pl

– Musimy działać, by zatroszczyć się o to, co mamy nie tylko z myślą o nas samych, ale i o przyszłych pokoleniach. Kluczem do tego są właśnie proekologiczne inwestycje, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie wodą, tworzenie zielonych przestrzeni czy stosowanie energooszczędnego oświetlenia w przestrzeni publicznej. I temu służy nasz program – tłumaczy Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

To nie jedyna dotacja dla Marek. W ramach programu „Mazowsze dla czystego klimatu 2022” miasto otrzyma wsparcie finansowe na zakup aparatury służącej do pomiaru wilgotności opału i kontroli palenisk domowych.

Przypomnijmy – w ubiegłym roku z budżetu samorządu województwa mazowieckiego Marki otrzymały wsparcie finansowe na modernizację zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 82, przeprowadzenie kampanii edukacyjnej „Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego” oraz dofinansowanie do zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach.