Markowe niedziele przy Sportowej

Markowe niedziele przy Sportowej, fot: marki.pl

Z uwagi na epidemię koronawirusa oraz skutki finansowe, które ponoszą także wszystkie bez wyjątku samorządy, Miasto Marki zrezygnowało w tym roku z organizacji czerwcowych Dni Marek oraz wakacyjnej akcji „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”.

W zamian zapraszają na nowy projekt pod nazwą „Markowe niedziele przy Sportowej”. Dlaczego przy ulicy Sportowej? Niedawno odebrano pozwolenie na użytkowanie nowego placu miejskiego – miejsca spotkań mieszkańców. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przygotowany zostanie cykl czterech wakacyjnych wydarzeń. Będzie to wspólny projekt ratusza, jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych (NGO).

12 lipca odbędzie się spotkanie z Akademią Piłkarską Marcovia Marki. W niedzielnym programie zajęcia z elementami piłki nożnej dla najmłodszych mieszkańców.

26 lipca ratusz zaprosi do zakręcenia kołem fortuny, a mareckie NGO na pokazy m.in. karate, boksu, badmintona i jogi. Nie zabraknie też mareckiej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej.

9 sierpnia gospodarzem spotkania będzie Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (MOK), który zaprosi na „Artystyczną niedzielę”. W programie m.in. pokaz gry bębnów i warsztaty taneczne. Mareckie organizacje pozarządowe zorganizują otwarte zajęcia sportowe. Będzie też możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej dla dzieci i rodziców.

30 sierpnia zostanie zakończony cykl. Będzie to niedziela z MOK i Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER). W programie MOK malowanie wielkoformatowego portretu Marek, tworzenie gigantycznych lampionów z obrazami Čiurlionisa, mareckie kamiszibaj, prezentacja efektów projektów Wenecja Marek 1918 oraz e-labirynt Miasta. MCER przygotuje pokazy i zajęcia z koszykówki, siatkówki, judo, gimnastyki artystycznej, boksu. Będzie również nauka zumby i zajęcia edukacyjne dla dzieci.