Miasto Kobyłka, sport bez przeszkód

Wicher Kobyłka zawarł umowę na promocję miasta poprzez sport. Zawodnicy z sekcji piłki nożnej, siatkówki, kickboxingu i trójboju siłowego będą kreować pozytywny wizerunek Kobyłki. Prezes Artur Rola zapowiedział, że w tegorocznym turnieju dziesięciolatków WICHER CUP wystąpią m.in. zawodnicy z jednego klubów angielskiej Premiership.

Umowa została podpisana w kobyłkowskim ratuszu przez burmistrz Edytę Zbieć i skarbnik miasta Beatę Kotulską oraz prezesa Artura Rolę i Huberta Milewskiego z zarządu klubu. Za kwotę 30 tys. zł klub będzie realizował działania promujące Kobyłkę i propagował hasło: Kobyłka Sport Bez Przeszkód.

Działacze Wichru jednocześnie zapowiedzieli, że wśród drużyn zaproszonych na tegoroczny turniej WICHER CUP jest oprócz m.in. klubów z naszej Ekstraklasy, zespołów z Ukrainy i krajów bałtyckich udział weźmie drużyna Watford F.C., której seniorzy grają w Premiership. Przyjazd Anglików możliwy jest dzięki dodatkowemu wsparciu Urzędu Miasta Kobyłka.

–  Kontynuujemy współpracę z miastem trzeci rok z rzędu. Tegoroczna kwota jest niższa niż w latach poprzednich, ale i budżet na promocję został znacznie zmniejszony w porównaniu z ubiegłymi latami. Pozyskane środki przeznaczymy na szkolenie i starty naszych zawodników. Wierzę, że jako klub z długoletnią tradycją i dużym potencjałem, będziemy godnie reprezentować Kobyłkę – powiedział Artur Rola.