Miasto Marki wystawia na sprzedaż działki

Miasto Marki wystawia na sprzedaż działki

Rocha Kowalskiego, Skrzetuskiego i Zagłoby – przy tych trzech „sienkiewiczowskich” ulicach znajdują się działki, które miasto wystawiło na sprzedaż. Do kupienia w przetargu jest 11 niezabudowanych nieruchomości, liczących od 1017 do 1021 mkw, położonych tuż przy granicy z Warszawą (w cenie udział w drodze dojazdowej).

Co można na nich wybudować? Plany dopuszczają w tej lokalizacji realizację ekstensywnej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, usług nieuciążliwych wbudowanych lub usług oświaty i zdrowia w formie budynków wolnostojących. Można tu postawić maksymalnie dwukondygnacyjny budynek. Powierzchnia biologicznie czynna każdej działki wynosi 80 proc.

Jakie są zalety tej lokalizacji?

– łatwy i bliski dostęp do komunikacji miejskiej łączącej Marki z Warszawą (linia 240);
– kompleksowo wyremontowane w sąsiedztwie ulice: Zagłoby i Kościuszki
– w odległości niecałych 2 km działa zmodernizowana i rozbudowana publiczna szkoła podstawowa przy ul. Okólnej;
– w okolicy funkcjonują prywatne żłobki i przedszkola;
– w odległości 4 km znajdują się znane centra handlowe;
– w odległości 4,5 km działa Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (m.in. pływalnia, sala koncertowa, boisko i bieżnia);
– w odległości 5 km budowana jest stacja metra Kondratowicza, która ma ruszyć jesienią tego roku.
– w odległości 1,5 km (w prostej linii) znajduje się trasa S8 umożliwiająca komunikację w kluczowych destynacjach;
– w sąsiedztwie wystawionych w przetargu działek zostały wybudowane trasy rowerowe prowadzące do Alei Piłsudskiego w Markach lub do skrzyżowania Radzymińskiej z Trasą Toruńską.

Przetargi zostały zaplanowane na 30 i 31 maja tego roku i zostaną przeprowadzone w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Marki przy Al. M. J. Piłsudskiego 95. Wadium należy wpłacić do 25 maja 2022 r. Datą wniesienia wadium jest data uznania rachunku bankowego Urzędu Miasta Marki.

Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej LINK