Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już po raz 16. w Kobyłce

Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już po raz 16. w Kobyłce

Od 2008r Festiwal zaprasza na koncerty w różnych muzycznych stylach. Koncertowali tu zdobywcy Grammy, Leszek Możdżer, The Parley of Instruments, Christophe Coin, Olga Pasiecznik, Carlos Pinana, Kevin Kenner, Marcin Dylla, Musica Latina di Roma i wielu innych – od muzyki renesansowej po jazz i flamenco! Różnorodność koncertów pozwala słuchaczom co rok odkrywać nowe muzyczne światy! Wstęp wolny to tradycja festiwalu. Zapraszamy na koncerty 19-20-21.06 do bazyliki Świętej Trójcy w  Kobyłce, ul. Kościelna 2. Wszystkie koncerty o g.19.00.

INAUGURACJA – 19.06 , poniedziałek, g.19.00 wstęp wolny!
ROYAL STRING QUARTET – „TRIUMPH OF JOY”

Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już po raz 16. w Kobyłce

Royal String Quartet to dziś marka rozpoznawalna na całym świecie. Gdy w trakcie studiów przyjeżdżali do Londynu na kursy mistrzowskie u Amadeus Quartet, tęsknie spoglądali na mekkę kameralistów – Wigmore Hall – dziś mają na koncie aż piętnaście występów w tej sali! Melomani całego świata poznali brzmienie kwartetu dzięki współpracy z BBC: w latach 2004–2006 zespół objęty był elitarnym programem New Generation Artist, czego efektem były liczne koncerty i nagrania wydawane na płytach i dołączane do „BBC Music Magazine”. Od tego czasu koncertów kwartetu można regularnie słuchać m.in. w Programie 2 Polskiego Radia, BBC 3 i wielu innych rozgłośniach. Recitale RSQ transmitowane były także m.in. przez telewizję Mezzo. 

Zespół jest doceniany przez najważniejsze festiwale na świecie. Pięciokrotnie wystąpił na BBS Proms, koncertował też m.in. na City of London Festival, Aldeburgh Festival, West Cork Music w Irlandii, Schleswig Holstein i Rheingau Festival w Niemczech, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Sacrum Profanum w Krakowie, Wratislavia Cantans we Wrocławiu oraz australijskim Perth International Arts Festival. Oprócz Wigmore Hall kwartet wystąpił z recitalami m.in. w londyńskiej Cadogan Hall, Concertgebouw w Amsterdamie, Bridgewater Hall w Manchesterze, National Gallery of Art, Phillips Collection oraz w Smithsonian Institute w Waszyngtonie (na komplecie instrumentów Antonio Stradivariego), Studio 104 w Paryżu, Le Grand Theatre w Bordeaux, Sali im. Martinů w Pradze, Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Konzerthausach w Wiedniu i Berlinie, Sejong Center w Seulu, Beijing Concert Hall w Pekinie, wykonali także   specjalny koncert dla królowej Elżbiety II.

Albumy zespołu doceniają i nagradzają krytycy najlepszych magazynów muzycznych świata. Zespół otrzymał wyróżnienia Editor’s Choice „Gramophone”,  Disc of the Month „BBC Music Magazine”, „Diapason” i „The Strad”.  Koncert w Kobyłce pt „TRIUMPH OF JOY”  a w programie Mozart i Kwartet Amerykański Dworaka! I jak na Mozarta i Dworaka przystało- będzie pełen pięknych melodii – w mistrzowskim wykonaniu!

Więcej o festiwalu i koncertach : www.perlabaroku.pl

Polub Festiwal na Facebooku – aby nie ominęły Cię ciekawostki, dodatkowe informacje, aktualności i zdjęcia! https://www.facebook.com/events/640316944162323

Dofinansowano ze środków Miasta Kobyłka, Powiatu Wołomińskiego, Województwa Mazowieckiego, Sponsor: Nuctech S.A. 

Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już po raz 16. w Kobyłce