Międzynarodowy turniej piłki nożne Wicher Cup

Międzynarodowy turniej piłki nożne Wicher Cup

W dniach 1-2 czerwca w Kobyłce odbędzie się VI edycja turnieju U-10 WICHER CUP.

Impreza zgromadzi 28 klubów z Polski, Anglii, Ukrainy, Litwy i Rosji. Organizatorem turnieju jest Wicher Kobyłka.

Do rozpoczęcia turnieju zostało kilka dni. Oprócz drużyn z Polski, będziemy gościć zespoły z Litwy, Ukrainy, Rosji (obwód Kaliningradzki) i Anglii. W turnieju wystąpią m.in. zawodnicy z rocznika 2009 m.in. z akademii piłkarskich Legii Warszawa, Zagłębia Lubin, Olimpii Grudziądz, a także inne kluby prowadzące na wysokim poziomie szkolenie dzieci i młodzieży.

Co ciekawe, w dniu, kiedy o zwycięstwo w Lidze Mistrzów będą walczyć zespoły Liverpoolu i Totenthamu, w Kobyłce zaprezentują się chłopcy z Watford F.C., klubu Premiership i London Eagles polonijna drużyna z Londynu. Gospodarzy będą reprezentować podopieczni trenera Pawła Stańczuka z rocznika 2009, którzy utworzą dwa zespoły.

Mecze będą rozgrywane równocześnie na 4 boiskach na stadionie przy ul. Napoleona w Kobyłce. Rozgrywki zaczynają się w sobotę o godz. 9.00 i potrwają do 20.00. W międzyczasie ok. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie turnieju z udziałem wszystkich drużyn.

W niedzielę, w rywalizacji grupowej, turniej dzieli się na tzw. Rozgrywki Europejskie (16 najlepszych drużyn z 4 grup) i Puchar Polski. Mecze rozpoczynają się od godz. 8.00. Zakończenie PP zaplanowane jest ok. 12.15, a zakończenie turnieju ok. 16.40. Wraz z zakończeniami turniejów odbędą się ceremonie wręczenia pucharów i medali.