Mistrz Polski K1 rozpoczyna intensywny sezon

Patryk Kuryłek, fot: WWL24

Patryk Kuryłek, utytułowany kickbokser, obecny zawodowy Mistrz Polski K1 wszedł w etap ostatnich przygotowań i od najbliższego weekendu rozpoczyna intensywny sezon.

Zawodnik EngelTeam i MKS Wicher Kobyłka od początku roku przygotowuje się pod okiem swojego trenera Grzegorza Engela do zawodowych startów, a tych będzie miał w pierwszym półroczu 2018 roku wyjątkowo dużo. Już w najbliższy weekend zawalczy na zawodowej gali w Nowym Dworze Mazowieckim w formule K1 a jego przeciwnikiem będzie Mateusz Chojnacki. Dokładnie dwa tygodnie później 17 lutego w Markach podczas Mistrzostw Polski K1 WWL Fight zmierzy się w walce wieczoru z Marcinem Nasiadko – stawką będzie będący w posiadaniu Patryka pas zawodowego Mistrza Polski K1 a walka będzie rozegrana na dystansie 3 razy 5 minut.

W marcu Patryk ponownie wróci do Nowego Dworu gdzie zmierzy się z Dawidem Mańkowskim i jeszcze w tym samym miesiącu wystąpi na zawodowej gali w Mysiadle. Po takim cyklu walk wyjedzie na kilka tygodni trenować do Tajlandii – będą to przygotowania do wrześniowej walki w Zielonej Górze o tytuł Mistrza Świata. Przeciwnikiem Patryka będzie utytułowany Hiszpan a walka odbędzie się na dystansie 10 rund x 3 minuty.

-Robimy z Patrykiem codziennie intensywne treningi a w ostatnim czasie nabrał bardzo dużo mocy nie tracąc nic na swojej fantastycznej szybkości. Przy takiej formie ze spokojem podchodzę do jego najbliższych walk – mówi Grzegorz Engel, trener Patryka.