Mundurowi na pikniku w Ząbkach

Mundurowi na pikniku w Ząbkach, fot. policja.pl

Służby mundurowe uczestniczyły w pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ząbkach. Udział funkcjonariuszy w inicjatywach podejmowanych przez inne instytucje to okazja do integracji, wymiany doświadczeń i tworzenia nowych pomysłów.

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół numer 4 przy ulicy Harcerskiej w Ząbkach odbył się piknik, na który zostali zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Profilaktyk z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego przypominali uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji. Mundurowi zaprezentowali motory policyjne oraz sprzęt służbowy. Dzieci uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez Straż Miejską z Ząbek lub skorzystać z alkogogli, za pomocą których mogli doświadczyć uczucia towarzyszącemu osoby w stanie nietrzeźwości. Strażacy przypomnieli podstawowe zasady pierwszej pomocy.

Atmosfera radości i zabawy to świetna okazja, aby przekazać wiedzę oraz zasady prawidłowego postępowania w wielu nieprzewidzianych i trudnych sytuacjach.

Uczestnicy skorzystali z możliwości zadawania funkcjonariuszom wielu pytań, szczególnie tych dotyczących policyjnego sprzętu oraz wyposażenia używanego w codziennej służbie. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.