Mundurowy koniec roku szkolnego

Mundurowy koniec roku szkolnego, fot. policja.pl

W Ośrodku Szkoleniowym Grom w Czerwonym Borze w województwie podlaskim, odbyły się obchody poligonowego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 klas mundurowych liceów ogólnokształcących PUL z Wołomina i Dębego Wielkiego. Uroczystość, która odbyła się 23 czerwca 2022 r. była bardzo podniosła. W obchodach uczestniczył Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą oraz zaproszeni goście.

Młodzież ze szkół mundurowych PUL z Wołomina i Dębego Wielkiego, po ciężkich ćwiczeniach na poligonie kondycyjno – sprawnościowym, 23 czerwca 2022 r. przystąpiła do celebrowania zakończenia roku szkolnego. Uczniowie odebrali świadectwa szkolne oraz nagrody.

Uroczystość miała podniosły charakter, bowiem w obchodach uczestniczył Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z  małżonką Agatą Kornhauser–Dudą oraz zaproszeni goście. Wśród nich był Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda, którego jednostka od wielu lat kultywuje dobrą tradycję współpracy z klasami mundurowymi.

Mundurowy koniec roku szkolnego, fot. policja.pl

Prezydent Polski podziękował uczniom oraz rodzicom za wybór szkoły, która kształtuje młodzież w poczuciu odpowiedzialności za Ojczyznę oraz w duchu patriotyzmu. Do tych słów dołączyła się Pierwsza Dama, która przekazała słowa wsparcia dla młodzieży, by odważnie i konsekwentnie dążyli do wyznaczonych celów.

Na koniec wszyscy uczestnicy obchodów zakończenia roku szkolnego obejrzeli pokaz wyszkolenia taktycznego kadetów, realizowany w asyście instruktorów GROM Group oraz przelot Grupy Żelazny.

Organizatorzy oraz uczniowie wykazali się dużą dozą profesjonalizmu w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska