Zapraszamy Państwa dziś do bazyliki Świętej Trójcy w Kobyłce na piąty koncert festiwalu Perła Baroku – Muzyka bez Granic.
Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć utwory w wykonaniu Anny Szarek (wiolonczela), dyrektorki i pomysłodawczyni festiwalu Perła Baroku oraz Tomasza Krezymona (pianista i aranżer) z zespołem smyczkowym.
Program koncertu:
Ennio Morricone- Chi Mai
Samuel Barber – Agnus Dei
Jan Sebastian Bach – Adagio z koncertu na obój
Ennio Morricone – Cinema Paradiso
Antonio Vivaldi – Verdo con mio di letto
Jeff Lynne, Roy Orbison – A Love so Beautiful
Areta Frankilin – I say a little Prayer
Giacomo Puccini – Mio Babbino Caro
Sting – Shape of My Heart
Sting – Fields of God
Sinatra – My Way
Andrew Lloyd Weber – Phantom of the Opera
Ennio Morricone- Le vent le cri
Przypominamy wywiad, który przeprowadził z Anną Szarek, dyrektorem festiwalu Aleks Mackiewicz:
Anna Szarek rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w wieku 6 lat. Następnie ukończyła z wyróżnieniem Indywidualny Tok Nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych w Gdańskim Liceum Muzycznym, w klasie znakomitej pedagog prof. Jadwigi Ewald. Studiowała u profesorów Kazimierza Michalika, Andrzeja Orkisza i Stanisława Firleja, studia również ukończyła z wyróżnieniem. Lekcji mistrzowskich udzielali jej najlepsi artyści Europy, m.in.: prof. Natalia Szachowska z Moskwy, prof. Tobias Kuhne z Wiednia, prof. Milos Sadlo z Pragi, prof. Hopkinson Smith z Bazylei, prof. Christopher Caudle z Londynu.
W 1997r. zwyciężyła w kategorii solistów na I Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, by 3 lata później zdobyć tam I Nagrodę w kategorii kwartetów i Grand Prix. Otrzymała też wiele innych nagród, w tym I Nagrodę na Konkursie Wiolonczelowym Polski Północnej, I Nagrodę na Konkursie Kameralnym w Gdańsku, oraz Pomorską Nagrodę Artystyczną za najlepszy debiut 2000 r. Była finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmana, oraz półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie.
Występowała jako solistka w polskich filharmoniach, a także na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Luxemburgu, Hiszpanii i Holandii. W USA zadebiutowała w 2000r. solowymi występami w Chicago. W dziedzinie muzyki rozrywkowej była pierwszą wiolonczelistką sopockich festiwali. Występowała z takimi gwiazdami jak Kanye West i Leszek Możdżer. Nagrywała dla wielu stacji radiowych i TV zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową.
Jest twórcą, dyrektorem i spiritus movens Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów w Kobyłce, a od 2017r także nowego autorskiego projektu FilharmoniaDlaDzieci.pl w którym udział wzięło już kilka tysięcy zachwyconych małych słuchaczy i rodziców. Wyróżniona m.in. odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, medalem Pro Masovia, statuetką Kryształowa Kobyłka, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Tomasz Krezymon, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (fortepian) i stypendysta Kunstlerhaus Worpswede (kompozycja), pianista, kompozytor, aranżer, producent, pedagog. Na stałe współpracujący m.in. z Michałem Bajorem, Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Uniwersytetm Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych, w tym m.in. “Ojciec i syn” w reżyserii Jakuba Brzosko; “Skok” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, musicalu “Jazda na zamek” (Teatr Stefana Jaracza w Olsztynie), “Jajo węża” (Teatr Stafana Jaracza w Łodzi), “Projekt kOFFta” (dla Teatru Miejskiego w Lesznie), “Kamień i popioły” (Teatr Powszechny w Warszawie), “Ożenek” (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), “VIP” (Teatr Bagatela w Krakowie). Tworzy także muzykę do telewizyjnych programów, reklam oraz np. muzyki do reklam „Black, Red, White”. Współtworzył jako pianista i aranżer wiele nagrań płytowych, w tym: „Parsley” Julii Pietruchy, „Album Rodzinny” Kacpra Kuszewskiego, „Warszawo Ma” Danki Stankiewicz, „Grechuta / Kofta”, „Od Piaff do Garou”, czy „moja Miłość” Michała Bajora.
Jako kompozytor i aranżer współpracował z takimi artystami jak: Big Band BBC z Londynu, World Youth Choir, Orkiestra i Chór Teatru Wielkiego w Łodzi, Filharmonia Bałtycka, Irena Santor, Helena Mlynkova, Julia Pietrucha, Hanna Banaszak, Kacper Kuszewski, L.U.C., Robert Kudelski, Aneta Todorczuk-Perchuć, Michał Wiśniewski, Kabaret Moralnego Niepokoju, Maciej Miecznikowski. Obecnie jest Dyrekotrem Muzycznym studia aktorskiego im.Sewruka w Olsztynie.