Na kobyłkowskim „Osiedlu przy lesie” zawisła dziś wiecha

Na kobyłkowskim "Osiedlu przy lesie" zawisła dziś wiecha, fot: WWL24

Dziś o godzinie 13:00 zawisła wiecha na pierwszym budynku ,,Osiedla przy lesie” w Kobyłce. W ten symboliczny sposób zaznaczony został pierwszy etap budowy osiedla,  jednej z najciekawszych inwestycji w mieście.

W obrębie ulic Ręczajskiej, Fałata, Leśnej i Nadarzyńskiej w Kobyłce, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody Grabicz, powstaje bowiem nowoczesny zespół mieszkaniowy. Docelowo będzie tu ponad 300 mieszkań, większość o powierzchni 30 – 60 mkw. Znajdą się one w kilku czteropiętrowych budynkach. W budynkach tych przewidziane są windy, a do mieszkań I etapu przypisane są miejsca w podziemnym garażu. Kolejny etap jest aktualnie w przygotowaniu.

Osiedle zaprojektowano z myślą o młodych ludziach, dla których oferta jest   z kilku powodów atrakcyjna.

  • Kobyłka jest bardzo dobrze skomunikowana z Warszawą. W pobliżu przebiega droga nr 634 łącząca Kobyłkę ze stolicą. Budynki powstają w odległości 5 minut spacerem od zmodernizowanego dworca kolejowego. Przejazd do Warszawy Wileńskiej to 15 minut, a tam można się przesiąść do metra.  Dojazd do centrum Warszawy zajmie więc łącznie około pół godziny. To oferta dla tych, którzy nie lubią stać w korkach
  • W budynku I etapu ceny mieszkań nie są wysokie. Oscylują wokół 4 tys. PLN za metr kwadratowy. Cenę taką udało się uzyskać przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowoczesnej – taniej ale bardzo dobrej – technologii, opartej na wysokiej jakości prefabrykowanych elementów   Przewiduje się , że w kolejnych etapach inwestycji ceny mieszkań będą równie atrakcyjne
  • W budynku I etapu inwestycji zaplanowano też powierzchnie użytkowe, które pozyska miasto Kobyłka przeznaczając je na obiekty użyteczności publicznej, takie jak: biblioteka, przedszkole, filia ośrodka zdrowia

Pierwszy etap budowy – właśnie na ukończeniu – obejmuje 84 mieszkania o małej i średniej wielkości. Następny etap, aktualnie w przygotowaniu projektowym, cechować będzie zabudowa mieszkaniowo – usługowa. Dominować będą małe i średnie lokale mieszkalne oraz  powierzchnie usługowe pod działalność komercyjną.

Inwestorem ,,Osiedla przy lesie” jest Kobyłka Dom Sp. z o.o., a udziałowcami Miasto Kobyłka oraz firmy prywatne: MULTIBUD INVESTMENT W. CIURZYŃSKI SA, TECHNOBETON Sp. z.o.o. oraz UNIDEVELOPMENT SA. Prezesem Zarządu jest Stanisław Albinowski.

Inwestycja realizowana jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto Kobyłka wniosło do spółki teren zabudowy oraz wsparcie w kwestiach procedur. Inwestorzy komercyjni – wkład finansowy, nowoczesną technologię budowlaną oraz doświadczenie w prowadzeniu projektów deweloperskich. Spółka została zawiązana 23 grudnia 2015 w Kobyłce.