Na ulicach Ząbek więcej mundurowych patroli

Policja, fot: fotolia.com

W związku z podpisanym porozumieniem między Burmistrzem Miasta Ząbki a Komendantem Powiatowym Policji w Wołominie, w lutym br. odbyło się o 176 godzin więcej dwuosobowych, umundurowanych patroli na terenie Ząbek.

Celem podpisanego 27 stycznia, porozumienia, jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Ząbek. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu przez miasto dodatkowych, tzw. ponadnormatywnych godzin pracy służb mundurowych, które patrolują ulice.

Miasto w porozumieniu zobowiązało policję do przekazywania comiesięcznych sprawozdań z wynikami pracy patroli.

Jak informuje ząbkowska policja, w lutym dodatkowe patrole pracowały od poniedziałku do niedzieli, w porach nocnych i popołudniowych, w rejonach w których dotychczas stwierdzono występowanie największej ilości przestępstw i wykroczeń. Dodatkowe patrole pojawiały się głównie w rejonie dworca PKP, Parku Miejskiego, ul. Powstańców, ul. Andersena, ul. Kopernika, ul. Piłsudskiego, ul. Szwoleżerów oraz w okolicach centrów handlowych.

W trakcie pełnionych służb, policjanci przeprowadzili 57 interwencji w wyniku których, zatrzymali sprawcę przestępstwa oraz poszukiwaną osobę i odnaleźli osobę zaginioną. Ponadto skontrolowali 26 pojazdów. W wyniku kontroli ukarali 16 właścicieli aut mandatem karnym, 9 pouczyli i skierowali jeden wniosek do sądu o ukaranie. Patrole podczas służby wylegitymowały 56 osób i doprowadziły 3 osoby pijane do miejsc wytrzeźwienia.