Nadleśnictwo Drewnica nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie

Nadleśnictwo Drewnica nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie"Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" źródło: zabki.pl

Nadleśnictwo Drewnica nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” 22 września 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród.

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie Nadleśnictwo Drewnica za swoją inwestycję otrzymało nagrodę specjalną Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, za budynek Leśniczówki z kancelarią Ossów-Rybakówka. Nagrodę, w imieniu dyrektora generalnego, wręczył Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego ds. ekonomicznych.

W tej edycji o tytuł walczyły 382 inwestycje z całej Polski. 87 z nich przeszło do finału. Leśniczówka z częścią kancelaryjną została wykonana w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Zaletą takiego budownictwa jest szybkie tempo budowy, a co ważniejsze bardzo dobra izolacja cieplna i odporność na warunki atmosferyczne. W budynku ogrzewanie zapewnia gruntowa pompa ciepła zasilana energią elektryczną. Przedsięwzięcie zrealizowane przez Nadleśnictwo Drewnica stanowi doskonałą promocję drewna oraz wskazuje sposoby na obniżenie kosztów poprzez zastosowanie rozwiązań energooszczędnych.