Narkotyki ukrył w rękawicy bokserskiej

Policja, fot: Артем Константинов/fotolia.com

20-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej komendy. Młody mężczyzna poruszał się ulicami Wołomina swoim samochodem, w bagażniku którego, w rękawicy bokserskiej funkcjonariusze ujawnili środki odurzające – marihuanę.

Kryminalni wołomińskiej komendy realizując zadania związane z epidemią koronawirusa w Wołominie na ulicy Żelaznej zwrócili uwagę na Seata, którym podróżował młody mężczyzna. Już wcześniej policjanci posiadali informację, że samochodem tym może poruszać się osoba powiązana ze środowiskiem handlarzy narkotykami. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierujący nim 20-latek już z chwilą spotkania z policjantami zaczął zachowywać się nerwowo, nie potrafił też wytłumaczyć dlaczego przemieszcza się swoim samochodem pomimo obowiązujących ograniczeń.

Sprawdzenie pojazdu już po chwili wyjaśniło takie zachowanie młodego mężczyzny. Ten w bagażniku Seata, w rękawicy bokserskiej ukrył dwie torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego – marihuany. 20-latek został zatrzymany i trafił do miejscowej jednostki Policji. Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych mężczyzny, to kolejne ujawniono środki odurzające. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 8 gramów marihuany.

20-latek już usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci nałożył też na mężczyznę 500 złotowy mandat karny za naruszenie przepisów artykułu 54 kw związanego z przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się.

Policjanci oprócz działań związanych z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym koronawirusem, będą reagować na wszelkie inne przypadki łamania obowiązujących przepisów prawa.