Narkotykowy diler ponownie trafił do aresztu

Narkotykowy diler ponownie trafił do aresztu, fot: policja.pl

42-letniego Artura C. zatrzymali policjanci ogniwa wywiadowczego wołomińskiej Komendy. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna, po raz kolejny mimo wcześniejszych kar udzielał innym osobom środki odurzające.

Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wołomińskiej Komendy uzyskali informację, dotycząca procederu posiadania i handlu narkotykami. Zebrane informacje oraz zdobyta wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji miejsca, gdzie miała przebywać osoba podejrzewany o udzielanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

42-letni Artur C. wpadł w swoim samochodzie na terenie Kobyłki. Mężczyzna w chwili zatrzymania wyrzucił przez okno pojazdu jakiś przedmiot, którym okazało się zawiniątko z czarnej foli z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. W trakcie rozpytania oświadczył, że są to narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Podczas przeszukania osobowego opla, którym się poruszał oraz miejsca zamieszkania, policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 75 gramów marihuany i 325 gramów amfetaminy. Na poczet przyszłych kar zostały również zabezpieczone środki pieniężne jakie 42-latek posiadał w ilości 76 tys. złotych.

Narkotykowy diler ponownie trafił do aresztu, fot: policja.pl

Artur C. trafił do policyjnej celi. Usłyszał łącznie 5 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani z czego jeden posiadana znacznej ilości środków odurzających i 4 udzielania środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności w związku z popełnieniem przestępstwa umyślnego działając w warunkach recydywy.

Narkotykowy diler ponownie trafił do aresztu, fot: policja.pl