Narodowe Święto Niepodległości w Wołominie

306
Narodowe Święto Niepodległości w Wołominie

Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić bezpiecznie, bez wychodzenia z domu. Wszyscy tego dnia mamy powody, aby wyrażać swoją dumę, radość i zadowolenie. Pokażmy w gminie Wołomin, że PAMIĘTAMY i DZIĘKUJEMY!

Wywieśmy flagę RP na znak jedności i solidarności z całym narodem. Porozmawiajmy z dziećmi o historii, patriotyzmie i wadze wolności. Wsłuchajmy się w hymn. Otwórzmy na nowo nasze serca na jego słowa. Skupmy się na tym co piękne i dobre w naszym kraju i w naszym narodzie. W tym trudnym czasie, kiedy walczymy z epidemią, bądźmy dla siebie wsparciem. Bądźmy dla siebie dobrzy.

Symboliczną wiązankę pod Pomnikiem Obrońcom Ojczyzny w imieniu wszystkich mieszkańców gminy złoży delegacja z Urzędu Miejskiego w Wołominie. Złożenie kwiatów odbędzie się bez udziału publiczności. W kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wywieszania flag RP. Tego dnia nie będziemy wspólnie maszerować – ale możemy wrysować bielą i czerwienią swoją obecność w wołomiński krajobraz.

Komentarze