Nauka przez zabawę – „Bezpieczne Wakacje 2024”

Nauka przez zabawę - "Bezpieczne Wakacje 2024", fot. plicja.pl

Wołomińscy dzielnicowi odwiedzili dzieci w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje 2024 ”. Podczas spotkania przypomnieli najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których muszą pamiętać podczas wypoczynku. Wiele radości i uśmiechu sprawiła uczestnikom możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym oraz włączenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych w radiowozie.

Dzielnicowi cyklicznie odwiedzają dzieci podczas wakacji. W myśl działań „ Bezpieczne Wakacje 2024 ” policjanci przypominają najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku.

Dziś mł. asp. Tomasz Dębek i st. sierż. Paulina Chmielnicka odwiedzili dzieci w świetlicy przy ul. Kurkowej i Mieszka I w Wołominie. Uczestnicy spotkania wykazali się sporą wiedzą i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnej przerwy. Dzielnicowi omówili najważniejsze zasady, przypomnieli najmłodszym jak zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie czy na placu zabaw.

Oprócz zajęć teoretycznych, była również praktyka. Dzieci uczyły się jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Nowo zdobyte umiejętności ćwiczyły na fantomie do nauki reanimacji.

Wielka radości i uśmiechu sprawiła dzieciom możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym oraz włączenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych w radiowozie.

Oprac. MK