Nie ma ofert na przebudowę Sosnowej i Kościuszki w Markach

Ulica Kościuszki w Markach, fot: marki.pl

W tym tygodniu w mareckim ratuszu miały zostać otwarte oferty w przetargu na jedną z największych inwestycji drogowych zaplanowanych do realizacji w przyszłym roku. Niestety, nie wpłynęła ani jedna oferta od wykonawców, którzy chcieliby zmodernizować ciąg Sosnowa-Kościuszki. Droga miała zostać odwodniona, zyskać nową nawierzchnię, chodnik oraz drogę rowerową.

To nie pierwsza taka sytuacja, z którą spotyka się marecki samorząd. Podobnie było w przetargu na budowę placu miejskiego przy Sportowej. Latem nie wpłynęła żadna oferta, w grudniu zostaną otwarte oferty w drugim przetargu.

Z powodu zbyt wysokich ofert drugi raz były ogłaszane przetargi na budowę drogi rowerowej wzdłuż Długiej oraz modernizację Lisiej. Taki zabieg zaowocował zwiększeniem liczby wykonawców oraz nieco niższymi cenami niż w pierwszym postępowaniu.

Eksperci tłumaczą, że zmieniła się sytuacja na rynku budowlanym – brakuje wykonawców robót i ceny idą w górę. Widać to po otwarciu ofert w przetargu na modernizację ulicy Głównej i przyległych w Markach. Wpłynęły dwie oferty, najtańsza przekraczała kosztorys o 60 proc.

Samorząd Marek nie zamierza jednak rezygnować z przebudowy Sosnowej-Kościuszki.

– Jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć wykonawcę tej ważnej inwestycji, finansowanej z budżetu Marek, powiatu wołomińskiego oraz pieniędzy unijnych – podkreśla Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

źródło: Urząd Miasta Marki