Nie miał maseczki – okazało się że jest poszukiwany

Policja fot: fotolia.com

Dzielnicowy wydziału prewencji wołomińskiej komendy zwrócił uwagę na mężczyznę stojącego przy witrynie sklepowej, który nie miał zasłoniętych ust i nosa mimo obowiązujących przepisów. Sprawdzenie 41-latka w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że był on poszukiwany.

Realizując zadania w swoim rejonie służbowym dzielnicowy wydziału prewencji wołomińskiej komendy zwrócił uwagę na mężczyznę stojącego przy witrynie sklepowej, który nie miał zasłoniętych ust i nosa mimo obowiązujących przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjant postanowił zareagować. Podczas legitymowania i sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że figuruje on jako poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach.

41-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego został ukarany mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem w tym nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów. Od mężczyzny zostało też pobrane stosowne oświadczenie zawierające informację o miejscu aktualnego pobytu i zamieszkania.