Nielegalne automaty i narkotyki w salonie gier w Markach

Nielegalne automaty i narkotyki w salonie gier w Markach, fot: policja.pl

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili w ostatnim czasie działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej Policji oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili w ostatnim czasie wspólne działania związane z prowadzeniem nielegalnego salonu gier w Markach. W jednym z lokali niezarejestrowane maszyny miały służyć do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Na miejscu zastali dwie osoby. Ustalenia, jakie przeprowadzili policjanci wskazywały, że jedna z nich 25-latek był właścicielem punktu, w którym znajdowały się cztery automaty do gier hazardowych, druga 23-letnia kobieta była jego partnerką. Tę funkcjonariusze przesłuchali. W obecności 25-latka policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń, w wyniku, którego w pomieszczeniu socjalnym w szufladzie biurka ujawnili 4 gramy marihuany. Mężczyzna oświadczył, że narkotyki należą do niego i posiadał je na własny użytek.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutów posiadania wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomani środków odurzających, za co może mu grozić kara od roku do 3 lat pozbawienia wolności.

Ujawnione automaty zostały zabezpieczone i przekazane do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, której pracownicy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

asp. szt. Tomasz Sitek/rr