Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach

838
Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach, fot: marki.pl

1 września Jacek Orych wręczył Ewie Michalak nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” w Markach.

– Życzę powodzenia w kierowaniu placówką, w której w tym roku szkolnym uczyć się będzie prawie 740 dzieci. Jednocześnie składam podziękowania Katarzynie Łempickiej, która była dyrektorem szkoły przy Szkolnej w trakcie niełatwego czasu jej przebudowy i rozbudowy – napisał na FB Jacek Orych.

W lutym 2018 r. został ogłoszony przetarg na modernizację obiektu przy Szkolnej. Prace zakończyły się w grudniu 2019 r. Dzięki inwestycji szkoła podwoiła liczbę sal lekcyjnych. SP2 może obecnie przyjął nawet tysiąc uczniów. Mogą oni korzystać m.in. z:
– sali gimnastycznej o wymiarach około 30×20 m z zapleczem (szatnie + umywalnia), sali taneczno – gimnastycznej o powierzchni 130 mkw oraz sali do ćwiczeń o powierzchni 80 mkw.
– bloku żywieniowego, przygotowującego kilkaset posiłków dzienne, z jadalnią.
– biblioteki i czytelni

Ewa Michalak jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Neofilologii Romańskiej). Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie: menedżer oświaty i kultury, wychowanie do życia w rodzinie oraz doradztwo zawodowe z coachingiem i pośrednictwo pracy. Pracowała zarówno w szkołach jak i na wyższych uczelniach. Po godzinach uwielbia jazdę motorem, lubi podróże i dobrą książkę.

Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy AK II Rejonu „Celków” zostało powierzone na 5 lat na podstawie konkursu ogłoszonego 21 maja br.

Komentarze