Nowa filia Wydziału Komunikacji

10950
Karta pojazdu, fot: fotolia.com

W przyszłym roku mieszkańcy Marek, Radzymina i Dąbrówki będą mogli rejestrować swoje pojazdy w nowej filii Wydziału Komunikacji, która zostanie utworzona w Radzyminie.

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego mogą obecnie rejestrować pojazdy w Wydziale Komunikacji w Wołominie lub jego filii w Tłuszczu. Ze względu na lokalizację większość wybiera Wołomin co powoduje znaczne wydłużenie terminów rejestracji pojazdów. Kolejki do okienek Wydziału Komunikacji i wyznaczane terminy od kilku do kilkunastu dni to droga przez którą musi przejść każdy chcący zarejestrować lub wyrejestrować pojazd.

Dlatego na prośbę mieszkańców radny Powiatu Wołomińskiego, Arkadiusz Werelich wystosował pismo do Starostwa z pytaniem o możliwość uruchomienia dodatkowych stanowisk mogących obsłużyć interesantów. W odpowiedzi Starostwo Powiatowe w Wołominie poinformowało, że ze względów lokalowych nie ma możliwości uruchomienia dodatkowych stanowisk w Wydziale Komunikacji w Wołominie ale trwają prace nad uruchomieniem nowej filii w Radzyminie.

Nowa filia ma zostać utworzona w pierwszym kwartale 2018 roku w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Komunalnej w Radzyminie. Jednocześnie ma zostać wprowadzona rejonizacja, która ma jeszcze bardziej usprawnić proces rejestracji pojazdów. Radzymińska filia będzie obsługiwać mieszkańców Marek, Radzymina i Dąbrówki.

Odpowiedź Starostwa Powiatowego ws. usprawnienia pracy Wydziału Komunikacji

źródło: Arkadiusz Werelich

Komentarze