Nowa przychodnia POZ

Nowa przychodnia POZ, fot. powiat-wolominski.pl

Nowocześnie zorganizowana przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, w nowym budynku Szpitala w Wołominie, rozpoczyna działalność od 1 stycznia. Wszystko jest gotowe na przyjęcie nawet 25 tysięcy pacjentów z powiatu wołomińskiego i nie tylko. Można już składać deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej.

Nowocześnie urządzone i wyposażone gabinety lekarskie oraz gabinety zabiegowe, w których można wykonać badania diagnostyczne, na przykład EKG, czekają na dorosłych pacjentów w nowo wybudowanym budynku Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie przy ul. Gdyńskiej 1/3. Także dla najmłodszych pacjentów gabinety POZ przygotowane zostały w tym samym budynku, ale w strefie poradni dziecięcych, z oddzielnym zewnętrznym wejściem. W ramach POZ będzie działał również punkt szczepień dla dorosłych i oddzielnie dla dzieci, w którym to realizowany będzie kalendarz szczepień ochronnych dla najmłodszych.

Do sprawnego obsłużenia pacjentów POZ zatrudnionych zostało 14 lekarzy rodzinnych, w tym także pediatrów oraz 6 pielęgniarek i położnych.

Co ważne i bardzo wygodne dla pacjentów, w nowym budynku działać będą także, przniesione z budynku głównego Szpitala, Przychodnia Specjalistyczna, Medycyna Pracy oraz Zakład Rehabilitacji.