Nowe wiaty przystankowe z numerami linii autobusowych i rozkłady jazdy

Nowe wiaty przystankowe z numerami linii autobusowych i rozkłady jazdy, fot. marki.pl

Osoby podróżujące komunikacją miejską z Marek w kierunku Warszawy, już od kilku miesięcy mogą korzystać z nowych wiat przystankowych ustawionych wzdłuż Legionowej oraz Piłsudskiego. Była to inwestycja zrealizowana z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe wiaty przystankowe nie tylko poprawiły estetykę głównej arterii miasta, ale również podniosły komfort pasażerów oczekujących na przejazd komunikacją publiczną – mówi burmistrz Jacek Orych.

– Teraz pasażerowie mogą dostrzec kolejne pomocne drobiazgi. Krok po kroku porządkujemy przestrzeń dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na górnym panelu nowych przystanków zainstalowanych przy Piłsudskiego i Legionowej pojawiły się numery linii autobusowych, w gablotach – rozkłady jazdy, a na szklanej ścianie przystanku – niebieski znak z symbolem autobusu (D15). Dzięki temu znikają stare, czerwone słupki z rozkładami – dodaje Jacek Orych

Tak też będzie po drugiej stronie Alei Piłsudskiego i Legionowej. Już rozstrzygnęliśmy przetarg na demontaż starych wiat i montaż nowych w 11 lokalizacjach:
– Szpitalna 02
– Szkolna 02
– Fabryczna 02
– Marki – Ratusz 02
– Słoneczna 02
– Wspólna 02
– Pustelnik 02
– Hallera 02
– Graniczna 02
– Wenecka 02
-Legionowa 02

Jeśli chodzi o wiaty położone od Legionowej do granicy z Radzyminem, zostaną wymienione podczas trwającej właśnie modernizacji tego odcinka Alei Piłsudskiego.