Nowy ogród w Zielonce

Nowy ogród w Zielonce, fot: zielonka.pl

W Zielonce powstało nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, ks. Kazimierz Seta, pozyskał dotację w wysokości 300 tys. zł ze środków unijnych na modernizację terenu zlokalizowanego w sąsiedztwie kościoła. Miejsce to było dotychczas obiektem zamkniętym, jednak parafia zdecydowała się na jego rewitalizację i udostępnienie go wszystkim mieszkańcom.

Obszar został całkowicie odmieniony. Uwagę przyciągają dwie nowe altany służące do odpoczynku i schronienia się przed słońcem lub deszczem. Zostały wykonane nowe alejki spacerowe oraz zainstalowane elementy małej architektury, tj. ławki i kosze na śmieci. Na terenie całej działki dokonano licznych nasadzeń drzew, krzewów, pnączy oraz kwiatów.

Ogród to kolejne miejsce na mapie Zielonki, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzić miło czas. Teren jest ogrodzony, co czyni go bezpiecznym i przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Miejsce zachęca do spacerów i wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody.

Rewitalizacja terenu została sfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach projektu „OdNowa w ogrodzie – modernizacja terenu zieleni, obejmująca wykonanie i udostępnienie niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, na obszarze Miasta Zielonka”.