Nowy plac zabaw w Nadmie-Pólko

W sołectwie Nadma Pólko powstało nowe miejsce rekreacji dla mieszkańców – ogólnodostępny plac zabaw.

Teren placu został wyposażony w bezpieczne urządzenia zabawowe oraz nawierzchnię trawiastą i piaskową. Pojawił się tam m.in. duży zestaw zabawowy, na którym dzieci mogą skorzystać ze zjeżdżalni, pomostów oraz ścianki wspinaczkowej. Ustawiono także takie urządzenia, jak: zjazd linowy, huśtawka podwójna z bocianim gniazdem, linarium obrotowe oraz zestaw tablic edukacyjnych.

Dodatkowo w ramach dofinansowania z MIAS MAZOWSZE 2020 plac został doposażony w siłownię zewnętrzną, na której dorośli mogą poćwiczyć na podwójnych urządzeniach: biegaczu, orbitreku, surferze, ławkach z pedałami oraz na nartach.

Dzięki realizacji tego zadania mieszkańcy okolicy zyskali rodzinne miejsce, w którym będą mogli uprawiać aktywność fizyczną, spotykać się i wspólnie w grupie rozwijać umiejętności społeczne, wykorzystujące współpracę, kreatywność i współzawodnictwo.

Wartość projektu 110 tys. zł, w tym 10 tys. z dofinansowania ze środków własnych samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu “Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”, 100 tys. – gmina.