Nowy radiowóz w policyjnej służbie w Jadowie i Strachówce

Nowy radiowóz w policyjnej służbie w Jadowie i Strachówce , fot: kppwolomin.policja.waw.pl

Uroczyste przekazanie nowego radiowozu KIA Sportage dofinansowanego przez samorząd gminy Jadów i Strachówka odbyło się wczoraj przed siedzibą Komisariatu Policji w Jadowie. Z nowego pojazdu korzystać będą miejscowi policjanci.

Wczoraj przed siedzibą komisariatu Policji w Jadowie zebrali się przedstawiciele władz samorządowych. Okazją było przekazanie do użytku nowego oznakowanego radiowozu KIA Sportage wyposażonego w silnik benzynowy, z napędem AWD 4X4, który sprawi że poruszający się nim funkcjonariusze będą mogli dojechać w trudno dostępne miejsce.

Zakupienie tego radiowozu możliwe było po wyasygnowaniu środków finansowych przez władze samorządowe gminy Jadów i Strachówka, które przekazały na ten cel wspólnie 50 tys. złotych. Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie nadkom. dr Mariusz Pawlak, oraz kierownictwo miejscowego Komisariatu – komendant podinspektor Michał Krasnodębski i jego zastępca nadkom. Tomasz Młynarczuk podziękowali zebranym przedstawicielom samorządu za udzielone wsparcie i zapewnili, że policjanci dołożą wszelkich starań, aby ich służba była jeszcze bardziej efektywna.

Po uroczystej ceremonii przekazania i poświęcenia radiowozu wszyscy goście mogli osobiście do niego zajrzeć, a nawet zasiąść za jego kierownicą. Radiowóz już trafił do codziennej służby.