Nowy zastępca burmistrza Marek

Nowy zastępca burmistrza Marek, fot: marki.pl

Funkcję objął Paweł Pniewski, do niedawna radny i przewodniczący Rady Miasta. Jego miejsce w radzie zajmie Marek Mielczarek.

Paweł Pniewski, były radny i przewodniczący Rady Miasta, został dziś (3 listopada) powołany na stanowisko drugiego zastępcy burmistrza Marek. Będzie zajmował się m.in. tematyką ochrony środowiska, kultury, sportu, zdrowia, partycypacji obywatelskiej i współpracy z organizacjami pozarządowymi.

– Paweł Pniewski jest związany z mareckim samorządem od wielu lat. Przez ten czas dał się poznać jako nie tylko jako radny i przewodniczący Rady Miasta, ale przede wszystkim jako aktywny społecznik, działający na wielu polach na rzecz lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że będzie stanowił istotne wzmocnienie mojego zespołu – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

W związku z objęciem nowej funkcji Paweł Pniewski złożył mandat radnego.

– Nie była to łatwa decyzja, ponieważ startując w wyborach samorządowych do rady miasta trzy lata temu uzyskałem rekordowy wynik, który był dla mnie wielkim zobowiązaniem do wytężonej pracy, by każdego dnia zmieniać Marki. Jednak wypełnianie mandatu radnego zdecydowanie różni się od codziennej pracy w urzędzie. Ustrój samorządu terytorialnego w Polsce jest tak skonstruowany, że rada miasta ma przede wszystkim kompetencje uchwałodawcze i kontrolne wobec burmistrza. Radni posiadają kluczową rolę w kreowaniu wizji i strategii rozwoju miasta podejmując stosowne uchwały, jednak już realizacja tej strategii leży wyłącznie po stronie burmistrza i podległych mu urzędników. Dlatego też zdecydowałem się przejść do mareckiego ratusza, bo wierzę, że obejmując nowe stanowisko będę miał zdecydowanie większe możliwości do działania – mówi Paweł Pniewski.

Miejsce w Radzie Miasta zajmie Marek Mielczarek – lokalny aktywista zaangażowany w sprawy miasta, członek dwóch organizacji społecznych: Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego oraz Klubu Sportowego Markowi Biegacze.

Jestem przekonany, że będzie właściwie dbał o interesy mieszkańców. Naszym radnym składam gorące podziękowania za wspólne trzy lata owocnej współpracy. Wierzę, że w tej kadencji jeszcze wiele dobrego uda nam się wykonać wspólnymi siłami. A teraz do roboty… – podsumowuje Paweł Pniewski.

Nowy wiceburmistrz ma 33 lata. Jest rodowitym mieszkańcem Marek. Ma wyższe wykształcenie. Doświadczenie zdobywał w instytucjach administracji publicznej w Markach, Kobyłce i Legionowie. Swoją drogę zawodową wiązał przede wszystkim z mareckim samorządem. Po godzinach jest miłośnikiem podróży i kultury kulinarnej.