Nuctech w Kobyłce – uroczystość wbudowania kamienia węgielnego

Nuctech w Kobyłce - uroczystość wbudowania kamienia węgielnego, fot: UM Kobyłka

Wczoraj w Kobyłce odbyła się uroczystość wbudowania kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego chińskiej firmy Nuctech.

Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. jest częścią Nuctech Co. Ltd. z siedzibą w Pekinie – renomowanego dostawcy systemów kontroli bezpieczeństwa, prowadzącego działalność w ponad 150 krajach. Zintegrowane rozwiązania technologiczne firmy Nuctech znajdują szerokie zastosowanie między innymi w kontroli celnej, lotnictwie oraz produkcji przemysłowej. Zapewniają bezpieczeństwo oraz wspomagają walkę z przemytem, handlem ludźmi i oszustwami handlowymi.

Nuctech w Kobyłce – uroczystość wbudowania kamienia węgielnego, fot: UM Kobyłka

Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. działa w Polsce od 2004 roku. W 2008  roku w zakładzie w Kobyłce rozpoczęto produkcję pierwszych skanerów. Obecnie zakład może produkować wszystkie typy skanerów rentgenowskich, w tym skanery mobilne, bramowe, kolejowe i bagażowe, również skanery bagażowe oparte o technologię tomografii komputerowej (system kontroli CT). Rozwiązania wyprodukowane w Polsce dostarczane są do różnych odbiorców, takich jak np. organy celne, lotniska, przejścia graniczne i inne instytucje w Europie i nie tylko.

W czerwcu 2017 roku rozpoczęto budowę nowego zakładu produkcyjno-biurowego o łącznej powierzchni ok. 6000 m2, planowany termin ukończenia to połowa 2018 roku. Budowa nowego zakładu w Kobyłce stworzy nowe miejsca pracy i możliwości rozwoju zawodowego.

Nuctech w Kobyłce – uroczystość wbudowania kamienia węgielnego, fot: UM Kobyłka

źródło: Urząd Miasta w Kobyłce