Obaj posiadali środki odurzające i obaj usłyszeli zarzuty

Marihuana, fot: fotolia.com

Dwaj mężczyźni mieli przy sobie środki odurzające i obaj zostali zatrzymani przez tych samych policjantów z Zielonki, jednak w różnych dniach. 19-latek i 24-latek już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Zielonki na terenie parkingu osiedla przy ul. Wyszyńskiego zwrócili uwagę na zaparkowało dostawczego Volkswagena. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby, które na widok policjantów szybko z niego wysiadły i zaczęły się od niego oddalać. Mundurowi szybko przystąpili jednak do ich legitymowania. W trakcie tych czynności, jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się nerwowo. Rozpytany o posiadanie przez niego środków zabronionych oświadczył, że posiada narkotyki i wyjął z kieszeni kurtki torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego – marihuana, oraz skręta i zawiniątko w foli aluminiowej – amfetaminę. 24-latek oświadczył, że substancje te należą do niego i nabył je na własny użytek. Grzegorz G. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Kilka dni później, ci sami policjanci z Zielonki zauważyli idących ulicą dwóch mężczyzn, z których jeden był im znany m.in. za posiadanie narkotyków. Gdy funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować i sprawdzić, jeden z nich usiłował się oddalić, biegnąc w kierunku lasu. Po chwili 19-latek trafił jednak w ręce mundurowych. Podczas sprawdzenia w kieszeni kurtki Krzysztofa P. policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością suszu roślinnego – marihuana, oraz młynek z zwartością suszu i tytoniu. Mężczyzna również został zatrzymany.

Obaj już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie