Obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim

Goście Aurelii Sobczak – Henryka Michalczewska, pełnomocnik starosty do spraw Pałacu w Chrzęsnem i asp. szt. Tomasz Sitek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor dr Marek Ujazda oraz Starosta Wołomiński Adam Lubiak serdecznie zapraszają na „Święto Policji – obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim”, które odbędą się 13 lipca o godzinie 14:00 na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem przy ul. Pałacowej 1.

W budynku Pałacu w Chrzęsnem będzie można zobaczyć wystawę przygotowaną na specjalnych roll-upach poświęconą pamięci wielkiego człowieka i oficera Policji Państwowej, Komendanta Policji m.st. Warszawy w latach 1934-39 i Komendanta Głównego Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa, ale przede wszystkim patriotę, żołnierza i policjanta Niepodległej. Od 9 stycznia jest on patronem stołecznych policjantów. Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Marianowi Kozielewskiemu odbyło się w foyer przed Białą Salą Pałacu Mostowskich.

Podczas uroczystości Święta Policji w Chrzęsnem policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie towarzyszyć będą funkcjonariusze z kompanii reprezentacyjnej Oddziałów Prewencji w Warszawie a oprawa muzyczna zostanie zapewniona przez orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Atrakcje:

– prezentacja policyjnych radiowozów i motocykli, oraz łodzi motorowej użytkowanej przez Komisariat Specjalistyczny Rzeczny w Warszawie

– prezentacja koni służbowych i pokaz wyszkolenia psów służbowych w wykonaniu funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej Policji

– stoiska: Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, funkcjonariuszy stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego, Straży Pożarnej – w tym prezentacja udzielania pierwszej pomocy z praktycznym szkoleniem w wykonaniu OSP Zielonka, Służby Ochrony Kolei z prezentacją pojazdu monitorującego przejazdy kolejowe oraz stoisko Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce, gdzie będzie można zobaczyć nowości w zakresie uzbrojenia służb mundurowych.