Obchody 100. urodzin miasta Wołomin

Obchody 100. urodzin miasta Wołomin

4 lutego przypada 100. rocznica nadania Wołominowi praw miejskich przyznanych na mocy Dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1919 roku.

To niezwykle ważna i symboliczna data w historii Wołomina, dlatego właśnie 4 lutego Wołomin rozpoczyna świętowanie i będzie celebrować tę piękną rocznicę cały rok. Podczas obchodów organizatorzy pragną wzmocnić poczucie dumy i wspólnoty wśród mieszkańców. Planowane są różnorodne wydarzenia przypominające o ważnych datach, osobach i miejscach związanych z Wołominem. Zróżnicowana forma i tematyka pozwoli dotrzeć do osób w różnym wieku oraz odkryć mniej znane aspekty wołomińskiej przeszłości.

Obchody rozpoczynamy w dzień 100 urodzin – 4 lutego 2019 roku. Tego dnia na ulicach Wołomina będzie można spotkać postacie związane z historią miasta, które wręczą mieszkańcom drobne upominki i zaproszą na tort i wspólne odśpiewanie tradycyjnego urodzinowego sto lat. Historyczny charakter chwili podkreśli, krótka scenka teatralna, którą przygotował dla mieszkańców Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Będziemy też mieli okazję wysłuchać wykładu Pani Marzeny Kubacz na temat historii Wołomina oraz poznać autorów Wołomińskiego Niezbędnika Historycznego, którego wieczór promocyjny odbędzie się również w jubileuszowy wieczór.

Dzień urodzin zakończymy koncertem „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciech Bardowski. Koncert poprowadzi dla nas Ryszard Rembiszewski.

Program wydarzenia:
Plac 3 Maja:
16:00 – urodzinowy tort dla mieszkańców

Miejski Dom Kultury:
17:30 – wykład o historii Wołomina p. Marzeny Kubacz
18:30 – promocja “Wołomińskiego Niezbędnika Historycznego”
19:30 – koncert “Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego

źródło: wolomin.org