Ochotnicza Straż Pożarna w Kobyłce dofinansowana

Ochotnicza Straż Pożarna w Kobyłce dofinansowana, fot: kobylka.pl/Cezary Kulesza

W kobyłkowskiej straży stoi już nowy samochód, zakupiony dzięki uzyskaniu środków zewnętrznych i ze środków Miasta Kobyłka.

Na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego uzyskano dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Nasza straż w Kobyłce jest z najbardziej aktywnych jednostek w powiecie, a ostatni nowy samochód dostała w 2011 roku. Był już więc najwyższy czas, żeby ją doposażyć – mówi Edyta Zbieć, Burmistrz Miasta Kobyłka, która w ostatni piątek odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną i oglądała nowy nabytek. Podczas spotkania odbyło się również symboliczne przekazanie kluczyków.

Dodatkowo m.in. ze środków Miasta Kobyłka zakupiono nowe mundury koszarowe.

– Przekazaliśmy 10% wkład, tj. 1900 zł na kupienie dziesięciu trzyczęściowych strojów. Na takich ubraniach – koszarówkach strażackich nie można oszczędzać – muszą być mocne, wytrzymałe i wygodne, a przede wszystkim muszą być bezpieczne i nie mogą być łatwopalne – dodaje Edyta Zbieć – Przed nami kolejne wyzwanie – zakup nowego, profesjonalnego sprzętu gaśniczego. Przy takiej modelowej współpracy ze strażą wszystko wydaje się możliwe.

Przy okazji gratulujemy również Krzysztofowi Kozłowskiemu, który został Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kobyłce dofinansowana, fot: kobylka.pl/Cezary Kulesza