Od jutra zmiany na Kościuszki i Sosnowej w Markach

Zmiany na Kościuszki i Sosnowej w Markach, fot: marki.pl

Od środy 28 listopada duża zmiana. Sugerujemy, jak można sobie poradzić z utrudnieniami.

Informacja o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na Sosnową-Kościuszki w Markach wzbudziła dużo emocji wśród mieszkańców. Zwłaszcza w kontekście opóźniającego się oddania do ruchu całości Alei Marszałka Piłsudskiego (inwestycja państwowa, a nie samorządowa). Niestety, z uwagi na konieczność wydatkowania zewnętrznych dotacji do kompleksowej modernizacji Sosnowej-Kościuszki (bez nich miasta nie byłoby stać na tę inwestycję) wykonawca musi zintensyfikować roboty, które mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Urząd Miasta Marki przygotował kilka podpowiedzi, jak można wyjechać z rejonu ulic Sosnowa-Kościuszki. Remontowany ciąg będzie jednokierunkowy – w kierunku na warszawską Białołękę. Zachowane zostaną możliwości skrętu w lewo i w prawo.

1. Osoby, które chcą dojechać na Trasę Toruńską, mogą korzystać z Sosnowej Kościuszki i kierować się na Białołękę.

2. Osoby, które chcą dojechać w kierunku ulicy Radzymińskiej, mogą skorzystać z ulicy Okólnej i Bandurskiego. Mogą również sięgnąć po inną opcję. Wybierają zatem Sosnową-Kościuszki w stronę Białołęki, skręcają w ulicę Zagłoby, następnie w Husarii i Skrzetuskiego (drogi gruntowe) i drogą techniczną wzdłuż Trasy Toruńskiej dojeżdżają do wjazdu w Aleję Piłsudskiego na wysokości ulicy Barbary.

3. Wkrótce ten ostatni wariant będzie łatwiejszy. W tym tygodniu przy ul. Zygmuntowskiej będzie układana ostatnia warstwa asfaltu. Po oddaniu tej ulicy dojazd do wjazdu w Aleję Piłsudskiego (i dalej na Trasę Toruńską) przy ul. Barbary stanie się znacznie prostszy. O przebiegu prac będziemy informować na naszej stronie internetowej.

4. Nie będzie problemu z dojazdem i wyjazdem z przedszkola Tabaluga położonym przy ul. Rocha Kowalskiego. Wyjazd w stronę Marek prowadzi ulicami Skrzetuskiego, Tatarską i Zagłoby. Osoby, które z tego rejonu chcą powrócić np. w rejon ulicy Mickiewicza czy 11 Listopada, mogą pojechać ulicami Zagłoby, Żeromskiego, skręcić w Sosnową-Kościuszki i następnie w Okólną.

Remont Sosnowej-Kościuszki to największa pod względem wartości inwestycja Marek (16 mln zł). Ulica zostanie odwodniona. Powstaną też nowa, równa nawierzchnia, chodnik i droga rowerowa. Wybudowanie tego ciągu umożliwi w przyszłości modernizację i odwodnienie innych ulic z tego rejonu.

Przypominamy też, że zmieni się trasa autobusu 240. Z Marek do Warszawy będzie kursował tak jak dotychczas. Jadąc w kierunku Marek nie pojedzie jednak w stronę Białołęki, lecz skręci przy centrum handlowym przy Głębockiej na Trasę Toruńską, a następnie w Aleję Piłsudskiego. Od wysokości ulicy Szkolnej 240 pojedzie dawnym śladem.

źródło: marki.pl